Kolejny w gronie stulatków - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najbliżsi Mieczysława Kubicy z uśmiechem powtarzają, że jubilat obchodzący 100-lecie urodzin jest zaprzeczeniem wskazówek medycznych. 

Stulatek

Nigdy nie stosował żadnych diet, a ze względu na pracę można powiedzieć, że przez 40 lat był biernym palaczem. Jedyne czym się przejmował to regularnością. Prowadził regularny tryb życia, a reżim wyznaczał zegarek. Z okazji jubileuszu życzenia w imieniu samorządu Bielska-Białej złożyli Janusz Okrzesik, przewodniczący Rady Miejskiej w Bielsku-Białej i Danuta Brejdak, dyrektor Biura Rady Miejskiej.

Pan Mieczysław od dwóch lat ma problemy z chodzeniem i źle słyszy, ale humor go nie opuszczał. Żartując pytał przedstawicielki ZUS, czy jest wolna bo on ma 18 lat, a dyrektor Brejdak w jakim ostatnio filmie grała...
Urodził się w Rybarzowicach, a później z rodzicami zamieszkali w Szczyrku, gdzie prowadzili słynny pensjonat Maria. I właśnie w tym miejscu rodzina zorganizowała mu imprezę na okoliczność stulecia.
Po wojnie władza ludowa odebrała pensjonat, a pan Mieczysław przeszedł do gastronomii. Prowadził m.in. takie lokale jak Leśniczówka w Cygańskim Lesie, czy Ratuszowa w Białej.
Ożenił się dopiero w wieku 45 lat, a jego wybranka Maria, była od niego młodsza o 21 lat. Ma dwóch synów i dwóch wnuków. Dla wnuków był ich pierwszym nauczycielem języka angielskiego, niemieckiego i gry w szachy.
Jubilat jest szarmancki, a rodzina wspominając jego barwne życie żałuje, że nie zachowały się listy pisane przez jego liczne adoratorki z młodości.

Udostępnij

3
+3
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę