Kto zajmie się dzieckiem 12-latki? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

Ta sprawa kilka miesięcy temu głośna była na całą Polskę. 

Przypomnijmy, że w lipcu w Beskidzkim Centrum Onkologii 12-letnia dziewczynka urodziła dziecko. Prokuratura Okręgowa w Bielsku-Białej już w trakcie ciąży prowadziła śledztwo w sprawie doprowadzenia do obcowania płciowego z małoletnią pokrzywdzoną w wieku 12 lat, za co grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat. Prokuratura została powiadomiona przez sąd rodzinny. Z uwagi na charakter czynu, którego dotyczy postępowanie oraz właściwości osobiste pokrzywdzonej, która jest osobą małoletnią, zgodnie z obowiązującą procedurą prokuratura złożyła wniosek o przesłuchanie pokrzywdzonej przed sądem. W trakcie postępowania dziewczynka przyznała się, że ojcem dziecka jest również osoba nieletnia.

Sprawą zajmował się sąd rodzinny. Po jego decyzji wiadomo, kto zajmie się dzieckiem. Jak powiedział rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej Jarosław Sablik, decyzją sądu opiekunem prawnym urodzonego dziecka została mama dziewczynki, a więc jego babka. Oznacza to, że 12-latka będzie miała stały kontakt z dzieckiem i będzie mogła pomagać w jego opiece i wychowaniu.

Udostępnij

0
0
0
Reklama
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę