Babia już "zamknięta" - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jeszcze 10 dni temu informowaliśmy, że wejście na Babią Górę, przy stosowaniu pewnych zasad, jest dozwolone. Sytuacja uległa jednak zmianie.

Babia Gora moje

 Babiogórski Park Narodowy wcześniej zamknął biura dyrekcji parku i apelował o unikanie miejsc, gdzie może zgromadzić się większa grupa ludzi. Obecny komunikat BPN świadczy o tym, że wyjścia na Królową Beskidów były częste i powodujące zgromadzenia. Statu tras parku został więc zmieniony, co wyjaśnia kolejny komunikat dyrekcji parku:

"Szanowni Państwo,

W związku z epidemią wirusa SARS-CoV-2 dla bezpieczeństwa wszystkich naszych Odwiedzających zmuszeni jesteśmy wprowadzić zakaz wstępu na szlaki Babiogórskiego Parku Narodowego. Zakaz obowiązuje od 25 marca 2020 r. do odwołania.
Wiemy, że las nie stwarza zagrożenia epidemiologicznego. Wiemy również, że spacery – zwłaszcza w warunkach górskich – przyczynić się mogą do wzmocnienia naszego organizmu. Nie możemy jednak pozwolić, by – jak to już miało miejsce – na kopule szczytowej Diablaka gromadziło się jednocześnie kilkadziesiąt, a czasami nawet kilkaset osób, stwarzając dla siebie wzajemnie realne zagrożenie.
Mamy nadzieję, że już niebawem sytuacja wróci do normy, a wtedy z przyjemnością zaprosimy Państwa do wspólnego podziwiania piękna Królowej Beskidów.
Wierzymy, że zrozumiecie Państwo naszą decyzję - jest ona dla nas samych bardzo trudna.
Pamiętajmy: wirusa możemy pokonać tylko razem! W tych trudnych czasach „razem” oznacza jednak właśnie „osobno”…"

 

Udostępnij

1
+1
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę