Biskup zawierzył Polskę - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Aktu zawierzenia biskup ordynariusz dokonał na zakończenie modlitwy różańcowej.

zawierzenie

 Jak czytamy w komunikacie Kurii Diecezji Bielsko-Żywieckiej, biskup tej diecezji Roman Pindel:

"w łączności z polskimi biskupami zawierzył Polskę Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi w środę 25 marca 2020 r. Nastąpiło to w duchowej łączności z sanktuarium Matki Bożej w Fatimie. Wydarzenie zbiegło się z 28. rocznicą powstania diecezji bielsko-żywieckiej. Aktu zawierzenia biskup ordynariusz dokonał na zakończenie modlitwy różańcowej, która jak co dzień była transmitowana w internecie z kaplicy kurii diecezjalnej."

Przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki poprosił kard. Manuela José Macário do Nascimento Clemente, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Portugalii, aby włączył również Kościół w Polsce w akt zawierzenia, który dokonał się w Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie 25 marca 2020 roku w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

Biskup Pindel w słowie przed rozważaniami tajemnic chwalebnych Różańca zachęcił osoby, które nie mają możliwości przystąpienia do spowiedzi, do praktykowania aktu żalu doskonałego, przypominając jednocześnie o konieczności przeżycia sakramentu po ustaniu przeszkody.

Udostępnij

2
-2
4
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę