Śluby w czasach zarazy - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

Bielszczanie w czasach pandemii nie przestali się pobierać. W marcu i kwietniu w Urzędzie Stanu Cywilnego w Bielsku-Białej odbyło się 46 ślubów, po 23 na każdy miesiąc.

USC

Są też i tacy, którzy wolą zaczekać na lepsze czasy. Jak mówi kierownik bielskiego Urzędu Stanu Cywilnego w Bielsku-Białej Jerzy Bożek, liczba odwołanych lub przeniesionych ceremonii oscyluje wokół 30 procent.

- Obrazowo można to ująć tak – w ubiegłym roku w kwietniu w każdą sobotę w naszym USC odbywało się po około 10 ślubów, natomiast w tym roku taka sobota to 4, 5 ceremonii – tłumaczy kierownik.

Śluby w bielskim USC, podobnie jak w całym kraju, odbywają się z zachowaniem specjalnych obostrzeń. Od połowy marca w uroczystości mogą uczestniczyć tylko cztery osoby – nowożeńcy i świadkowie. Wcześniej urząd pozwalał jeszcze na obecność fotografa, ale od początku kwietnia nie ma już mowy o uczestnictwie piątej osoby. Z tego powodu rolę fotografów przejęli świadkowie i to oni dokumentują śluby w urzędzie. Oczywiście wszyscy uczestniczący w ceremonii muszą mieć maseczki na twarzach, chętni także rękawiczki ochronne – te jednak nie są wymagane.

- Nowożeńcy podchodzą do obostrzeń z humorem. Ślub w obecnej sytuacja jest dla nich bardziej powodem do żartów niż zmartwieniem – mówi J. Bożek. - Jeśli już przekładają ślub, to mają nadzieję na to, że sytuacja ustabilizuje się jeszcze w tym roku i decydują się na terminy jesienne, a nawet letnie – dodaje.

Udostępnij

1
+1
0
Reklama
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę