Po modlitwie piłki - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

Ewangelicy ze Szczyrku zbierają piłki dla dzieci. Akcji przewodniczy pastor Jan Byrt.

Pilki Byrt

Idea wiąże się z nadchodzącymi mistrzostwami świata w piłce nożnej, które odbędą się w tym roku w czerwcu w Rosji. Podczas ich trwania w parafii ewangelickiej w Szczyrku Salmopolu odbędą się cztery nabożeństwa. Po modlitwie o sportową rywalizację i godną postawę reprezentantów Polski, najmłodsi będą obdarowywani właśnie piłkami futbolowymi. Taki podarunek ma ich, w nadchodzące wakacje, odciągnąć od komputerów. Duchowny ma nadzieję, że dzięki piłkom najmłodsi będą wspólnie spędzali czas i lepiej się poznawali.
Przedsięwzięcie wsparł już Polski Związek Piłki Nożnej, przekazując kilka piłek, w tym jedną z autografem prezesa – Zbigniewa Bońka.
Niemniej jednak potrzeby są duże, więc gdyby ktoś jeszcze zechciał się podarować piłkę lub piłki dla dzieci, proszony jest kontakt z parafią – tel.  33 817 86 84, ul. Wiślańska 62, 43-370 Szczyrk.
To nie pierwsza tego typu akcja ks. Jana Byrta, który słynie w regionie z dosyć niekonwencjonalnych inicjatyw. Zimą parafia prowadziła akcję pn. „Podziel się nartami”, w ramach której rozdano około 135 kompletów narciarskich, a wiosna to czas na hasło „Podziel się rowerem”. Przy okazji zimowej olimpiady w Pjongczang w kościele rozdawano dzieciom czapki z olimpijskim logo.

Udostępnij

1
+1
0
Reklama
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę