Pomaganie przez czytanie – specjalna, wakacyjna edycja kiermaszu „Książka wspiera bohatera” - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Słońce, hamak i ciepły powiew wiatru – wakacje to dla wielu osób czas na nadrabianie książkowych zaległości. Ciekawe pozycje w bardzo atrakcyjnych cenach będzie można kupić już 8 sierpnia w Galerii SFERA podczas wakacyjnej edycji kiermaszu „Książka wspiera bohatera”. Wydarzenie organizowane przez Fundację Ekologiczną ARKA to doskonała okazja, by uzupełnić domową biblioteczkę, dać drugie życie książkom oraz realnie pomóc potrzebującym dzieciom z Bielska-Białej i okolic.

Ksiazka wspiera bohatera 1

Podczas kiermaszu wybierać będzie można spośród tysięcy tytułów: od wciągających kryminałów i powieści sensacyjnych, aż po literaturę obyczajową czy historyczną. Nie zabraknie też bajek dla dzieci, różnorodnych poradników czy książek kulinarnych. Jednak największą siłą akcji jest realna pomoc potrzebującym dzieciom – zysk ze sprzedaży książek w całości zostanie przeznaczony na bilety do kin, teatrów oraz na warsztaty edukacyjne dla podopiecznych domów dziecka i świetlic środowiskowych. Inicjatywa z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, o czym świadczą liczby – w zeszłym roku podczas dziewięciu kiermaszów udało się zebrać 38 200 złotych, które wsparły 2250 dzieci, a 14 750 książek zyskało nowych właścicieli. To o 3 tys. więcej niż w 2018 roku.

 – Nasi klienci lubią wspierać lokalne inicjatywy społeczne, a ten kiermasz jest idealnym połączeniem przyjemnego z pożytecznym. Cieszymy się, że dzięki współpracy z Fundacją Ekologiczną ARKA pomogliśmy tylu dzieciom. Jestem przekonana, że i tym razem każdy znajdzie coś dla siebie, tym bardziej, że książki będzie można kupić w bardzo atrakcyjnych cenach. Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału! – mówi Monika Magner, Dyrektor Galerii SFERA.

Celem akcji jest także zwrócenie uwagi na problem odpadów oraz tzw. upcyklingu, czyli ponownego używania rzeczy i zmniejszenia ilości produkowanych przez nas śmieci.

– Powinniśmy kilka razy zastanowić się zanim coś wyrzucimy na śmietnik. Wiele niepotrzebnych przedmiotów możemy oddać znajomym czy rodzinie. Myślę, że nasz kiermasz robi dużo dobrego zarówno dla potrzebujących dzieci, jak i środowiska – mówi Wojciech Owczarz, prezes Fundacji Ekologicznej ARKA.

Najbliższy kiermasz zostanie przeprowadzony z obowiązującym reżimem sanitarnym. W trosce o bezpieczeństwo uczestników akcji Fundacja prowadziła zbiórki książek z odpowiednim wyprzedzeniem. Na kiermaszu będzie można kupić książki, które wcześniej były składowane w magazynie i przeszły kwarantannę. Dodatkowo w strefie kiermaszu zostaną ustawione podajniki z płynem do dezynfekcji rąk.

 

 

Udostępnij

0
0
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę