Sprawa Szymika i hierarchów w prokuraturze - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Do prokuratury skierowane zostało zawiadomienie i wniosek o przeprowadzenie postępowania wobec czterech hierarchów kościelnych, w tym trzech związanych z diecezją bielsko-żywiecką, w sprawie niezawiadomienia przez duchownych organów ścigania, mimo posiadanej przez nich wiedzy o krzywdzeniu małoletnich przez osoby im podległe.

Diecezja zmiany

Zawiadomienie do Prokuratury Generalnej wystosowała Komisja do spraw pedofilii. Dotyczy ono czterech duchownych: arcybiskupa diecezji krakowskiej Stanisława Dziwisza, emerytowanego ordynariusza diecezji bielsko-żywieckiej bp. Tadeusza Rakoczego, obecnego biskupa diecezji bielsko-żywieckiej i kiedyś zastępcy Rakoczego Romana Pindla i biskupa pomocniczego tej diecezji Tadeusza Gregera.

Jak informuje TVN24, sprawa związana jest z działaniami i doniesieniami Janusza Szymika. Szymik w latach 80-tych miał być przez 5 lat wykorzystywany seksualnie w parafii w Międzybrodziu Bialskim przez księdza Jana Wodniaka. Prokuratura ma sprawdzić ewentualność niepodjęcia przez hierarchów stosownych działań w tej sprawie i niezawiadomienia prokuratury o czynach zabronionych. 

 

Udostępnij

8
+7
1
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę