Komendant miejski policji w Bielsku-Białej insp. Krzysztof Herzyk (na zdjęciu pierwszy z lewej) przeszedł na emeryturę. Od 8 stycznia nowym szefem bielskiego garnizonu policji jest były komendant miejski policji w Tychach insp. Roman Fitrzyk (na zdjęciu - pierwszy z prawej).
W oficjalnym spotkaniu z udziałem komendanta wojewódzkiego policji w Katowicach nadinsp. Mariusza Krzystyniaka wzięli udział także samorządowcy, m.in. starosta bielski Andrzej Płonka (klub radnych Bezpartyjni Rodzina Prawo Wspólnota) i Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej oraz przedstawiciele innych służb mundurowych i prokuratury.
Starosta Andrzej Płonka zaznaczył, że dotychczasowy komendant Herzyk był niedoścignionym wzorem w walce o dobro jednostki której przewodził, będąc tym samym dobrym gospodarzem i partnerem w rozmowach, także tych niełatwych. Przywitał komendanta Fitrzyka przekonany o dobrych prognozach współpracy.
Zdający stanowisko szefa bielskich policjantów inspektor Krzysztof Herzyk podziękował wszystkim za życzliwość i wsparcie, które spotkał w garnizonie. Podkreślał okoliczność, w której nie mógłby realizować swoich planów bez udziału i zaangażowania kadry, którą się otaczał. Insp. Herzyk objął bielski garnizon w kwietniu 2018 r. Pełnił służbę w policji od 1994 roku. To absolwent Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, od początku swojej służby związany z garnizonem bielskim. Służbę rozpoczynał w bielskiej komendzie wojewódzkiej na stanowiskach wykonawczych: wychowawcy w Policyjnej Izbie Dziecka, a następnie młodszego specjalisty wydziału kadr i szkolenia. W 2003 r. awansował na stanowisko zastępcy komendanta Komisariatu II, a 2 lata później objął dowodzenie tym komisariatem.
Po ponad 10 latach, 1 czerwca 2015 r. został powołany na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego policji w Cieszynie, a rok później awansował na stanowisko komendanta miejskiego policji w Jastrzębiu Zdroju. Z tamtego komisariatu awansował w 2018 roku na komendant miejskiego w Bielsku-Białej.
Insp. Roman Fitrzyk jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach. Służbę w policji rozpoczął w 1991 r. w Komendzie Miejskiej Policji w Jastrzębiu Zdroju. W październiku 2010 roku po raz pierwszy objął stanowisko kierownicze zastępcy naczelnika wydziału ruchu drogowego, a 4 lata później stanął na czele wydziału, zajmując stanowisko naczelnika wydziału ruchu drogowego. 2015 rok w karierze zawodowej podinsp. Romana Fitrzyka był przełomowy, w kwietniu zostały powierzone mu obowiązki na stanowisku pierwszego zastępcy komendanta miejskiego policji w Jastrzębiu Zdroju. W lipcu 2015 roku powołany został na stanowisko pierwszego zastępcy komendanta tej jednostki.
Od lutego 2017 roku przez kolejne 4 lata pełnił służbę jako I zastępca komendanta miejskiego policji w Mysłowicach. Zaangażowanie oraz wysoki standard podejmowanych działań spowodowały, że po 30 latach służby, powierzono z 17 grudnia 2021 roku ówczesnemu mł. insp. Romanowi Fitrzykowi kierowanie Komendą Miejską Policji w Tychach. 8 stycznia został on zwolniony z funkcji komendanta w Tychach i powierzono mu obowiązki komendanta miejskiej policji w Bielsku-Białej.
źródło: Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej/Urząd Miejski w Bielsku-Białej/M.Fritz




![[b] Józef Kufel Nieruchomości 1](/images/promo/a1/kufel/01_copy.jpg)
![[b] Józef Kufel Nieruchomości 2](/images/promo/a2/kufel/02.jpg)
![[b] Józef Kufel Nieruchomości 3](/images/promo/a3/kufel/03.jpg)
![[b] Józef Kufel Nieruchomości 4](/images/promo/a4/kufel/04.jpg)
![[b] Józef Kufel Nieruchomości 5](/images/promo/a1/kufel/05_copy.jpg)
![[b] Arex 1](/images/promo/a1/arex/1.jpg)
![[b] Arex 2](/images/promo/a1/arex/5.jpg)
![b] Józef Kufel Nieruchomości 1](/images/promo/a2/kufel/06_copy.jpg)
![[b] Józef Kufel Nieruchomości 2](/images/promo/a2/kufel/07_copy.jpg)
![[b] Józef Kufel Nieruchomości 3](/images/promo/a2/kufel/08_copy.jpg)
![[b] Józef Kufel Nieruchomości 4](/images/promo/a2/kufel/09_copy.jpg)
![[b] Arex 1](/images/promo/a2/arex/2.jpg)
![[b] Arex 2](/images/promo/a2/arex/6.jpg)
![[b] Józef Kufel Nieruchomości 1](/images/promo/a3/kufel/11_copy.jpg)
![[b] Józef Kufel Nieruchomości 2](/images/promo/a3/kufel/12.jpg)
![[b] Józef Kufel Nieruchomości 3](/images/promo/a3/kufel/13_copy.jpg)
![[b] Józef Kufel Nieruchomości 4](/images/promo/a3/kufel/14.jpg)
![[b] Józef Kufel Nieruchomości 5](/images/promo/a3/kufel/15.jpg)
![[b] Arex 1](/images/promo/a3/arex/3.jpg)
![[b] Arex 2](/images/promo/a3/arex/7.jpg)
![[b] Józef Kufel Nieruchomości 1](/images/promo/a4/kufel/16.jpg)
![[b] Józef Kufel Nieruchomości 2](/images/promo/a4/kufel/17.jpg)
![[b] Józef Kufel Nieruchomości 3](/images/promo/a4/kufel/18.jpg)
![[b] Józef Kufel Nieruchomości 4](/images/promo/a4/kufel/19.jpg)
![[b] Józef Kufel Nieruchomości 5](/images/promo/a4/kufel/20_copy.jpg)
![[b] Arex 1](/images/promo/a4/arex/4.jpg)
![[b] Arex 2](/images/promo/a4/arex/8.jpg)
![[b] OPTYK](/images/promo/b/optyk/optyk.jpg)
![[b] Stefczyk](/images/promo/b/stefczyk/370_2021-STEFCZYK_SF-Pozyczka-Online-Zywiec-baner-970x250-AD2.gif)
![[b] krezus](/images/promo/b/krezus/krezus.jpg)
![[b] listdosasiada.pl](/images/1.png)





![[b] Fundacja Pomocy Dzieciom Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu](/images/promo/d1/fundacja_pomocy_dzieciom/FundacjaPomocyDzieciomA1.jpg)
![[b] Leonardo](/images/promo/d1/leonardo/baner1.jpg)
![[b] Okrzesik Kolonko Studio Dekoral](/images/promo/d1/okrzesik/baner1.jpg)
![[b] Sprzedam Kupię](/images/promo/d1/sprzedamkupie/baner2.jpg)
![[b] Spotted - Tresna - Porąbka](/images/promo/d1/spotted_tresna/baner.jpg)
![[b] listdosasiada.pl](/images/promo/d1/listdosasiada.pl/2.png)
![[b] Bella](/images/promo/d1/bella/bella.jpg)



![[b] House of Vintage](/images/promo/d2/hov/house-of-vintage.jpg)
![[b] GIT Studio](/images/promo/d1/git_studio/git.jpg)
![[b] Spotted Jeleśnia](/images/promo/d2/spotted-jelesnia/spotted-jelesnia.jpg)
![[b] Sprint Żywiec](/images/promo/d1/sprint/sprint.jpg)
![[b] gopr](/images/promo/d2/gopr/gopr.png)


