Ekoakcja - za odpady dostaniesz drzewko - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

W najbliższą sobotę oddając niektóre odpady otrzymasz sadzonki drzewek.

Drzewko sadzonka

Zbliża się, nie tylko w związku z wiosennymi porządkami, największa tego typu akcja w regionie. Kolejny rok z rzędu organizowana jest pod hasłem: ”Drzewko za surowce”. Akcję organizują: Fundacja Ekologiczna ARKA, Centrum Handlowe Sarni Stok, a wszystko to odbywa się i przy współudziale Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach.

Inicjatywa taka podejmowana jest od 2007 roku i organizatorzy twierdzą, że do tej pory rozdali rozdali 72 tysiące sadzonek drzew i kwiatów, przyczyniając się w ten sposób do intensyfikacji terenów zielonych Bielska i jego okolic.
„Drzewko za surowce” jest okazją do pozbycia się makulatury, aluminium, szkła czy elektrośmieci. w zamian za nie wydawane będą sadzonki drzew i kwiatów. Dodatkowo środki ze sprzedaży zebranych surowców zostaną przekazane na akcję Rower Pomaga, której celem jest zakup rowerów dla podopiecznych świetlic środowiskowych i domów dziecka.
Do rozdania jest aż 5000 sztuk drzewek (m.in. modrzewi, buków, jodeł, świerków, lip oraz krzewów pigwowca i derenia) i 4800 kwiatków (bratków oraz stokrotek). 

„Zachęcamy by do akcji włączyło się, jak najwięcej osób, propagujmy sadzenie drzew i budowanie w okolicy zielonych enklaw aby żyło nam się wszystkim lepiej. Warto więc zjawić się w Centrum z sąsiadem lub przyjaciółmi - razem możecie urządzić swój ogród lub wspólne podwórko!” - nakłaniają organizatorzy.

Co, gdzie, kiedy?

Pozyskać drzewka, w zamian za odpady, będzie można 14 kwietnia br. (sobota) w godz. 09.00 – 17.00 w Punkcie Obsługi Zbiórki, na parkingu CH Sarni Stok.
Oto, jaki będzie przelicznik surowców:

Za każde 10 kg makulatury – 1 sadzonka
20 butelek PET – 1 sadzonka
20 szklanych butelek – 1 sadzonka
20 puszek aluminiowych – 1 sadzonka
10-20 żarówek i baterii – 1 sadzonka
1 małe AGD lub RTV – 1 sadzonka

Udostępnij

3
+3
0

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę