Inwestycje z perspektywą 2023. Konkurs i głosowanie do 10 lutego - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dom Przyrodnika w Hażlachu z ogrodem sensorycznym i parkiem miniatur oraz przyległy teren, który w wyniku realizacji II etapu rewitalizacji centrum tej miejscowości powiększył się niedawno o plac zabaw i tory do pumptracku, został zakwalifikowany do konkursu na najciekawszą inwestycję samorządową współfinansowaną ze środków Unii Europejskiej „Inwestycja z perspektywą 2023”.

Jest on organizowany przez Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej w ramach projektu „Fundusze Europejskie w regionach”, współfinansowanego przez Komisję Europejską. Konkurs ma formę internetowego plebiscytu, gdyż jego laureatów wybierają internauci. Wygrają te samorządy, na których projekt zostanie oddanych najwięcej głosów w porównaniu do liczby mieszkańców według stanu na 1 stycznia 2022 roku (podanej przez Główny Urząd Statystyczny). Trzy inwestycje z najwyższą liczbą głosów zostaną nagrodzone statuetką „Inwestycja z perspektywą”.

Z terenu powiatu cieszyńskiego do konkursu zostały zgłoszone tylko dwie inwestycje, oprócz naszego Domu Przyrodnika także Centrum Kultury i Rekreacji w Strumieniu. Opisy inwestycji samorządowych dofinansowanych z Funduszy Europejskich znajdują się na stronie głównej Serwisu Samorządowego PAP (blok z mapą) lub bezpośrednio pod tym linkiem.

Głosowanie rozpoczęło się 1 lutego i potrwa do godziny 16.00 w piątek 10 lutego 2023 roku. Mechanizm umożliwiający głosowanie znajduje się w opisach konkursowych.

Warto przypomnieć, że do tej pory obiekt w Hażlachu otrzymał następujące nagrody i wyróżnienia: II nagroda Marszałka Województwa Śląskiego w konkursie „Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego” (2021), wyróżnienie w kategorii gmin wiejskich w konkursie Serwisu Samorządowego PAP „Innowacyjny samorząd” (2022) oraz wyróżnienie w kategorii „Najlepiej zagospodarowana przestrzeń publiczna” w konkursie Towarzystwa Urbanistów Polskich (2022).

Jak jednak uważa Wójt Gminy Hażlach Grzegorz Sikorski, „od przybytku głowa nie boli”, dlatego gorąco zachęca on wszystkich mieszkańców naszej gminy do wzięcia udziału w tegorocznym konkursie i oddania swojego głosu na wizytówkę naszej gminy, czyli hażlaski Dom Przyrodnika. 

UG Hazlach

Udostępnij

0
0
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę