ZKA do Wisły - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

Od połowy marca ruszają prace rewitalizacyjne na linii kolejowej do Wisły. Zamieszczamy poniżej informację o planowanej organizacji komunikacji zastępczej.

Koleje 222

Jak informuje spółka Koleje Śląskie, podczas pierwszego etapu inwestycji tj. od połowy marca b.r., prace prowadzone będą na odcinku od posterunku odgałęźnego Bronów (koło Chybia) do Goleszowa. Oznacza to całkowity brak wjazdu na linię wiślańską. Warto wiedzieć że równolegle ma rozpocząć się także przebudowa węzła Czechowice Dziedzice. Prace będą prowadzone w rejonie posterunku odgałęźnego Ochodza, przystanku Zabrzeg i stacji towarowej Zabrzeg Czarnolesie. Pociągi do Cieszyna będą wówczas kursować po jednym torze, a od połowy maja b.r. wyłącznie przez stację towarową Zabrzeg Czarnolesie.

Komunikację zastępczą do Wisły będą zapewniać dwie linie autobusowe:

LINIA CZERWONA
Bielsko Biała - Skoczów - Ustroń - Ustroń Zdrój - Wisła Uzdrowisko - Wisła Głębce.
Każdy autobus będzie skomunikowany w Bielsku Białej z pociągiem z Katowic (i analogicznie w drugą stronę). Na odcinku Bielsko Biała - Ustroń autobusy będą kursować drogą ekspresową S52 i "wiślanką" zajeżdżając tylko do Skoczowa. Od Ustronia do Wisły Głębciec autobusy będą zatrzymywać się przy wszystkich przystankach kolejowych.

LINIA ZIELONA
Czechowice Dziedzice - Zabrzeg - Chybie Mnich - Pierściec - Skoczów - Goleszów - Ustroń.
Linia obsługiwać będzie wszystkie przystanki kolejowe na swojej trasie. Obsługa tej trasy wymaga przejazdu po lokalnych wąskich drogach, gdzie zmieści się tylko mikrobus. Wszystkie kursy mają zapewnione skomunikowanie z pociągiem z/do Katowic. Pomyśleliśmy też o pasażerach dojeżdżających z Pierśca, Zaborza i Mnicha do Wisły, dlatego będą zapewnione przesiadki w Ustroniu (lub w Skoczowie) na linię czerwoną. Żeby móc dopasować jadącą linię zieloną do linii czerwonej, wybrane kursy linii zielonej zaczynać będą w Chybiu po skomunikowaniu z pociągiem Katowice - Cieszyn.

Udostępnij

2
+2
0

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę