Liczył na lepszy sezon - Kuba Wolny o swoich występach - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

Po kilku słabych latach zaliczył bardzo udany poprzedni sezon. Wydawało się, że skoczek narciarski z Bystrej Jakub Wolny już tylko podąży do przodu. Tego roku coś jednak znów jakby stanęło. Jak komentuje to sam zawodnik?

wolny

 Jakub Wolny w zakończonym niedawno, trochę krótszym sezonie zdobył 58 punktów Pucharu Świata i zajął w klasyfikacji łącznej 38 miejsce. W sezonie 2018/19 było to 22 miejsce i 328 punktów.

"Przedwcześnie skończony sezon to niefajna sprawa zarówno dla kibiców jak i dla nas zawodników. Za mną trudny sezon, który dał mi wiele nauczki na przyszłość. będę robił co w mojej mocy by następny był petardą. Dziękuje całemu sztabowi trenerskiemu, moim sponsorom oraz rodzinie i przyjaciołom za okazane wsparcie w trudnych chwilach." - napisał Wolny na swojej stronie społecznościowej po zakończeniu sezonu w połowie marca. Potem natomiast udzielił wywiadu dla ośrodka kultury swojej gminy.

 Reprezentant LKS Klimczok Bystra w wywiadzie dla Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wilkowicach podsumowuje krótko wydarzenia ostatnich miesięcy, odnosi się również do obecnej sytuacji.

- Nie sposób nie zacząć od pytania jak najbardziej aktualnego – jak Ty spędzasz ten szczególny czas?
Jakub Wolny: Jesteśmy teraz wszyscy w ciężkiej sytuacji i zapewne jeszcze trochę to potrwa. Ja staram się wykorzystać czas, jak tylko można. Gram w różne gry, czytam książki, spędzam czas z moją dziewczyną. Ale też mamy normalne treningi indywidualnie rozpisane, więc w zasadzie nudy nie ma.

- Sezon zakończył się przedwcześnie w mało przyjemnych okolicznościach. Oceniasz go jako udany, czy jednak z jakimś niedosytem?
J.W.: Rzeczywiście zakończył się przedwcześnie i bardzo niespodziewanie, bo jeszcze dzień wcześniej normalnie skakaliśmy w kwalifikacjach. Natomiast uważam, że była to jedyna słuszna decyzja. Sezon nie był dla mnie udany. Nie ukrywam, że liczyłem na dużo więcej, ale taki jest sport. Głowa do góry i trzeba iść do przodu. W tym sezonie sporo się nauczyłem, ponieważ dostałem dużo „ciężkich” lekcji, z których chcę wyciągnąć wnioski.

- Czego Twoim zdaniem najbardziej brakowało do tego, aby ustabilizować formę i punktować z większą regularnością, bo też taki fragment w trakcie sezonu miałeś?
J.W.: To trudne pytanie, ponieważ skoki to dosyć specyficzny sport. W pewnym momencie chciałem robić coś ponad moje możliwości w danym czasie i wychodziło zupełnie w drugą stronę i nie tak, jak tego oczekiwałem.

- Sport jest aktualnie na dalszym planie, ale pewnie też wybiegacie w przyszłość, rozmawiacie o tym, co dalej. Jak zapatrujesz się na Letnie Grand Prix? Jakie są Wasze plany?
J.W.: Jak już wspomniałem mamy rozpisane indywidualne treningi na siłowni i tu wszystko idzie zgodnie z planem. Jeśli chodzi natomiast o zawody w sezonie letnim, to jak na razie nie otrzymaliśmy żadnej wiążącej informacji.

- Gdy jesteś w treningowym rytmie spędzasz czas aktywnie także z wykorzystaniem obiektów w gminie Wilkowice. Jak ważne są one Twoim zdaniem dla młodych adeptów skoków narciarskich i sportu, choćby innych zawodników LKS Klimczok Bystra?
J.W.: Zdarza się, że korzystam z obiektów w gminie Wilkowice, głównie z siłowni przy hali w Wilkowicach. Cieszę się, że mam taką możliwość, bo to dla mnie duże udogodnienie. Nie muszę jeździć nigdzie dalej, mogę trenować właściwie „u siebie”, a to też daje komfort psychiczny.

- Czego życzyć Ci w kontekście najbliższego sezonu? Jaki cel sobie wyznaczasz w perspektywie tej już nieco bardziej długofalowej?
J.W.: Myślę, że z racji obecnej sytuacji przede wszystkim mnóstwo zdrowia. A w przyszłości? Jak najdalszych skoków! I oby zawody jak najszybciej się rozpoczęły.

Udostępnij

0
0
0
Reklama
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę