Najlepsze restauracje - doceniono "nasze"! - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

Kontrolerzy sprawdzili 1141 restauracji w całej Polsce. Dwie z Bielska-Białej znalazły się w elitarnym gronie.

dworek new

W miniony piątek w Rytrze odbyła się premiera VIII edycji elitarnego Przewodnika Poland 100 Best Restaurants, który tworzy kulinarną mapę Polski, ogłoszenie listy 100 najlepszych restauracji w Polsce i wręczenie nagród najlepszym szefom kuchni w Polsce.

W tym roku przeszkoleni, anonimowi inspektorzy odwiedzili i ocenili 1141 restauracji. Na listę 100 najlepszych restauracji trafiły miejsca godne uwagi. Wszystkie odwiedzane przez inspektorów restauracje oceniane są za pomocą kwestionariusza składającego się ze stu podpunktów. Punkty przyznawane są za jakość i świeżość produktów, harmonijność menu, walory smakowe serwowanych dań, profesjonalizm i jakość obsługi, komfort i atmosferę pobytu oraz otoczenie i wnętrze restauracji.

Nagrody zostały przyznawane w czterech grupach: Award of Exellence - jeden widelec, Best Award of Exellence - 2 widelce, Grand Award - 3 widelce oraz Grand Award - 3 widelce Plus. Miejsce restauracji w grupie ustalane jest na zasadzie - 75% oceny konsumentów, 25% oceny inspektorów.

Najlepszą restauracją w Polsce 2018 roku została Wodna Wieża z Pszczyny. Tytuł Najlepszej Karczmy w Polsce w 2018 Roku przypadł Cichemu Kącikowi z Krynicy - Zdrój.

Na liście, pośród 100, znalazły się dwie restauracje z Bielska-Białej. Które? To dworek New Restaurant i Restauracja Gallo Nero. Dodajmy, że oprócz lokali w Pszczynie i Tychach, bielskie restauracje były jedynymi na liście w szeroko rozumianym regionie. Inne najbliższe zlokalizowane były dopiero w Rybniku, Katowicach czy Krakowie.

Udostępnij

6
+6
0

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę