Pediatryczny ze specjalistyczną karetką. Obsłuży cały region - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej znowu dysponuje specjalistyczną karetką do przewozu noworodków.

Na terenie Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej obecna jest karetka „N”, którą obsługuje zespół neonatologiczny składający się z lekarza intensywnej terapii dzieci i młodzieży, pielęgniarki lub położnej oraz ratownika medycznego.

- Zespół ten jest konieczny do przewożenia noworodków będących w stanie zagrożenia życia z oddziałów noworodkowych okolicznych placówek medycznych znajdujących się na przykład w Żywcu i Cieszynie do naszego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Noworodków i Dzieci lub też do transportowania ich z naszego szpitala do specjalistycznych szpitali noworodkowych na Śląsku czy do Warszawy. To bardzo ważne, że nasz szpital znowu dysponuje karetką „N” oraz zespołem neonatologicznym, gdyż nie ma słowa przesady w stwierdzeniu, że ich zadaniem jest ratowanie życia najmniejszych pacjentów, a specjalistyczny sprzęt w jaki wyposażona jest karetka „N” jest w tym bardzo pomocny – mówi Ryszard Odrzywołek, dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

Dodajmy, że karetka „N” w dziecięcym szpitalu w Bielsku-Białej pojawiła się już w 1993 roku, czyli równo 25 lat temu i był to wówczas jeden z nielicznych szpitali posiadających taki pojazd. Potem, w trudnych dla bielskiej pediatrii czasach, karetka „N” zniknęła, aby teraz znowu powrócić. Karetka „N” wykonuje jedynie kursy specjalistyczne między placówkami medycznymi, nie jeździ ani do wypadków ani do chorych dzieci będących w domu.

Udostępnij

2
+2
0

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę