Policjant przed sądem za FB - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Prokuratura Okręgowa w Bielsku-Białej prowadzi postępowanie przeciwko funkcjonariuszowi policji Adamowi W., w związku z jego działaniami w popularnym portalu społecznościowym.

Klawiatura kompa

Sprawa ma związek z ujawnionym na Facebooku obraźliwym wpisem, w którym zagrożono pozbawieniem życia Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Katowicach. 

W dniu 3 listopada br. Adam W. został zatrzymany przez funkcjonariuszy Policji z Komendy Powiatowej Policji w Żywcu oraz z Wydziału w Katowicach Biura Spraw Wewnętrznych Policji, Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień.
Prokuratura wystąpiła do Sądu Rejonowego w Żywcu z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.
Sąd nie uwzględnił wniosku i zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego wolnościowych środków zapobiegawczych w postaci dozoru Policji, zakazu opuszczania terenu powiatu żywieckiego, zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego na odległość mniejszą niż 500 metrów oraz zawieszenie w czynnościach służbowych.
Postanowienie to nie jest prawomocne, prokuratura złożyła w tym zakresie zażalenie. Za zarzucany podejrzanemu czyn, groźby karalne, może być zasądzona kara pozbawienia wolności do lat 2.

Udostępnij

3
-10
13
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę