Strzelnica w powiecie. W czechowickiej szkole jest laserowa - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strzelnica laserowa powstała w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych im. S. Staszica w Czechowicach-Dziedzicach. Prawie 200 tys. zł powiat bielski pozyskał na ten cel w konkursie Ministra Obrony Narodowej pod nazwą „Strzelnica w powiecie 2022”. Obiekt zostanie otwarty 1 lutego. Będą się tu odbywały m.in. lekcje w ramach przedmiotu – edukacja dla bezpieczeństwa.

- Najważniejszą sprawą jest bezpieczeństwo naszych uczniów. Mówimy o strzelnicy wirtualnej, co oznacza że nikt tutaj krzywdy sobie nie zrobi. Zajęcia w małych kilkuosobowych grupach będzie prowadził instruktor z odpowiednimi certyfikatami - mówi Dorota Nikiel, odpowiedzialna za oświatę w Zarządzie Powiatu. 

Samorząd powiatu bielskiego dołożył do przedsięwzięcia 50 tys. zł. Powstała 4-stanowiskowa strzelnica laserowa, przystosowana do szkolenia strzeleckiego. „Podstawą zajęć będzie nauka bezpiecznego obsługiwania się z bronią. Młodzież ma wiedzieć, jak się obchodzić z pistoletem, gdyby kiedykolwiek dostała go do ręki. Od tego zaczniemy edukację. Chcemy też promować strzelectwo sportowe”- wyjaśnia instruktor Jarosław Grzybowski.

Na wyposażeniu obiektu znajduje się 8 sztuk „prawie” autentycznej broni: 4 pistolety Glock i 4 karabiny automatyczne M4. „Prawie” autentycznej, ponieważ pistolet i karabinek mają te same wymiary i wagę, co prawdziwa broń. Ich obsługa niczym się więc nie różni od obsługi prawdziwego pistoletu. Zasadniczą różnicą jest nakładka laserowa na każdej sztuce, co powoduje że używanie tej broni jest bezpieczne. „Uczniowie nauczą się, że jeśli nie strzelają to palec zawsze trzymamy poza spustem, a lufę kierujemy w bezpiecznym kierunku, a więc nie celujemy w ludzi czy zwierzęta. Dowiedzą się, jak rozładować broń, czy wymienić magazynek”- mówi instruktor.

W czechowickiej „resortówce” uczy się ok. tysiąca uczniów.

(Mat. prasowe M. Fritz)

strzelnica

Udostępnij

0
0
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę