Przejęli warte 600 tys. zł części samochodowe, pochodzące ze skradzionych pojazdów - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

Mundurowi odnaleźli części samochodowe pochodzące z około 200 samochodów różnych marek, wartych ok. 8 mln zł, skradzionych w latach 2010-2019 w Austrii, Szwajcarii, Francji i we Włoszech. 

Czesci skradzione

Policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Samochodową Wydziału Kryminalnego katowickiej komendy wojewódzkiej ustalili, że na terenie trzech firm z okolic Bielska-Białej, zajmujących się handlem na dużą skalę podzespołami samochodowymi, mogą znajdować się części pochodzące ze skradzionych pojazdów. Katowiccy stróże prawa, wspólnie z kryminalnymi z bielskiej komendy, policjantami z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach oraz funkcjonariuszami Straży Granicznej, weszli na teren tych firm. Tam odnaleźli części samochodowe pochodzące z około 200 samochodów różnych marek, wartych ok. 8 mln zł, skradzionych w latach 2010-2019 w Austrii, Szwajcarii, Francji i we Włoszech. Wśród odzyskanych podzespołów znalazły się m.in. silniki, skrzynie biegów, elementy zawieszenia, karoserii i wnętrza pojazdów oraz baterie hybrydowe. Handel kradzionymi podzespołami odbywał się na aukcjach internetowych, a także bezpośrednio w siedzibach nieuczciwych sprzedawców. Części sprzedawane były nie tylko w Polsce. Znalazły one także nabywców np. w Słowacji.

Udostępnij

4
+3
1

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę