Pseudokibic pobił i żądał 40 tys. zł - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

Na Osiedlu Karpackim doszło do usiłowania rozboju. Na wniosek śledczych bielski sąd aresztował podejrzanego na 3 miesiące. Za rozbój grozi mu kara nawet 12 lat więzienia.

Zatrzymany pseudokibol

W minioną sobotę po południu w mieszkaniu, w którym przebywał 24-latek ze swoją znajomą, doszło do napadu. Napastnik zaatakował przebywającego tam mężczyznę i zażądał od niego 40 tys. z. Agresor bił i groził swojej ofierze. Napadnięty mężczyzna nie wydał jednak pieniędzy. W międzyczasie jego znajomej udało się uciec z mieszkania i wezwać pomoc. Kiedy napastnik zorientował się, że na miejsce może już jechać policja, uciekł. Na szczęście napadnięty mężczyzna nie doznał poważniejszych obrażeń.

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej, mundurowi, którzy przyjechali na miejsce, zabezpieczyli ślady i ustalili okoliczności, w jakich doszło do napadu. Kryminalni z bielskiej dwójki rozpoczęli śledztwo. Sprawdzali, skąd napastnik mógł dowiedzieć się, że napadnięta para może w mieszkaniu przechowywać dużą ilość gotówki oraz zbierali i zabezpieczali dowody przestępstwa. Stróże prawa przeglądali nagrania z monitoringu miejskiego i poszukiwali świadków przestępstwa. Wspierani przez śledczych z wydziału kryminalnego bielskiej komendy ustalili pojazd, którym przyjechał sprawca napadu. Stróże prawa rozpoczęli poszukiwania podejrzewanego o napad mężczyzny i po kilku godzinach na jednej z uliczek Osiedla Beskidzkiego zauważyli poszukiwany samochód, który zatrzymali do kontroli. Za kierownicą siedział 28-letni mieszkaniec Bielska-Białej, który odpowiadał rysopisowi podanemu przez napadniętego. Po sprawdzeniu jego tożsamości i kryminalnej przeszłości okazało się, że ma on związek z półświatkiem pseudokibiców jednego z bielskich klubów piłkarskich.

Kryminalni z Komisariatu II Policji w Bielsku-Białej zebrali przeciwko zatrzymanemu mężczyźnie materiał dowodowy, który pozwolił we wtorek przedstawienie mu w prokuraturze zarzutu rozboju. Za przestępstwo to może trafić do więzienia nawet na 12 lat. Śledczy wystąpili również z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd, po rozpoznaniu sprawy, aresztował tymczasowo podejrzanego o rozbój pseudokibica na 3 miesiące.

Udostępnij

1
+1
0

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę