Chciał ukraść samochód, przeszkodzili sąsiedzi - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Policjanci zatrzymali 35-latka, który chciał ukraść osobowego fiata. Sprawcę zauważyli sąsiedzi właściciela pojazdu i zawiadomili stróżów prawa. Grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Policja ogolna nast 2

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 10 na ulicy Komorowickiej w Bielsku-Białej. Mieszkanka jednej z kamienic zauważyła, że nieznany jej mężczyzna próbuje odjechać fiatem 170 należącym do jej sąsiada. Kobieta podejrzewała, że chce go ukraść, ponieważ wyszarpał kable spod kierownicy i próbował uruchomić silnik. Wcześniej ten sam mężczyzna pił alkohol na ławce przed kamienicą. Oficer dyżurny bielskiej komendy natychmiast skierował na miejsce policjantów z wydziału prewencji, którzy nieopodal opisanego auta zauważyli mężczyznę ze zgłoszenia. Stróże prawa zatrzymali go, a na miejsce przyjechał technik kryminalistyki, który wykonał oględziny i zabezpieczył ślady włamania. Podejrzewanym o próbę kradzieży okazał się 35-letni obywatel Ukrainy. Badanie policyjnym alkomatem wykazało ponad półtora promila w organizmie.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania kradzieży pojazdu oraz usiłowania prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Grozi mu kara nawet 10 lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem sąd.

Dziękujemy za obywatelską postawę świadka. Dzięki czujnemu, sąsiedzkiemu oku udało się udaremnić kradzież pojazdu i jazdę nietrzeźwemu kierującemu.

Nie reagujesz — akceptujesz! To kampania społeczna śląskiej Policji, która ma na celu przede wszystkim ograniczenie liczby przestępstw pospolitych, między innymi poprzez zwiększenie świadomości obywatelskiej i wzmocnienie reakcji mieszkańców regionu na naruszenia prawa szczególnie dla nich uciążliwe. Bezpieczeństwo publiczne to nasza wspólna sprawa i wspólna troska.

Udostępnij

0
0
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę