Oscypek na torach, nowe połączenia - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

Czekają nas nowości w kursowaniu PKP Intercity. Wśród nich dwie, istotne dla regionu.

PKP Intercity stacja zywiecczyzna

W czerwcu na linii Żywiec-Sucha Beskidzka pojawi się nowe połączenie kolejowe, pociąg TLK Oscypek, relacji Warszawa-Zakopane-Warszawa. 
Pociąg będzie kursował wstępnie od 10 do 17 czerwca, a następnie od 15 września do 11 listopada, w soboty i niedziele. Jest to związane z pracami modernizacyjnymi na krakowskiej linii średnicowej, stacji Kraków Bonarka oraz na odcinku Skawina-Sucha Beskidzka. Pociąg ten, zamiast przez Kraków, pojedzie w wymienionych okresach przez Katowice, Bielsko-Białą, Żywiec i Jeleśnię Tym samym Jeleśnia uzyska bezpośrednie połączenie kolejowe z Warszawą.
Z Warszawy Centralnej wyruszy o 5.05. Do Czechowic-Dziedzic dotrze o 9.35, do Bielska o 9.51, do Żywca o 10.26, do Jeleśni o 11.09, a do Zakopanego o 14.02. Z powrotem z Zakopanego wyjedzie o 15.06, z Jeleśni o 17.45, z Żywca o 18.34, z Bielska o 19.13, z Czechowic o 19.25, a do Warszawy dojedzie o 0.10.
Nowością będzie też kursujący od 10 czerwca pociąg TLK „Artus”, na linii  Bielsko-Biała - Katowice - Opole - Wrocław - Poznań - Bydgoszcz - Gdańsk - Gdynia. Zacznie kurs s Bielska-Białej o 8.50, a do Gdyni dotrze o 18.50. W czasie wakacji codziennie pojedzie aż do Helu. W trasę powrotną TLK „Artus” wyruszy z Gdyni o 9.10 z przyjazdem do Bielska o 19.18. W wakacje codziennie z Helu wyjedzie o 7.05.

Udostępnij

4
+4
0

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę