Powstanie owalne rondo w centrum - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

Władze miasta przeznaczą dodatkowe fundusze na przebudowę skrzyżowania ulic: Stojałowskiego, Broniewskiego i Wyzwolenia.

wizkalizacja ronda

To miejsce od dawna uchodziło w Bielsku-Białej za niebezpieczne i niewygodne. Poprawą istniejącej sytuacji miało być wybudowanie na styku tych ulic owalnego ronda wzdłuż ul. Stojałowskiego, z którego można będzie dodatkowo zjechać w ul. Głęboką i Szkolną. Projekt zawierał też przebudowę Placu Opatrzności Bożej.

Niedoszacowano

Inwestycja stanęła jednak pod znakiem zapytania, ponieważ potencjalni wykonawcy robót, którzy uczestniczyli w przetargu, zaproponowali za wykonanie prac zakres kwot od 11 do 12 mln zł. Były to sumy znacznie większe, niż założenia władz Bielska, które oszacowały tą inwestycję na 6-8 mln zł.

Skoryguje się budżet

Jak podała „Gazeta Wyborcza”, bielski Ratusz postanowił jednak ten zamysł zrealizować. W przyszłym tygodniu Rada Miejska Bielska-Białej przegłosowywać będzie uchwałę zmieniającą budżet, w wyniku której na przebudowę tej części ul. Stojałowskiego przeznaczone będzie dodatkowe 7,2 mln zł. Jako wykonawcę wybrano firmę Strabag, która złożyła najtańszą ofertę.

W galerii pod tekstem zobaczycie zawarte w dokumentach przetargowych wizualizacje planowanego ronda i okolicy – projekt Pracowni Architektonicznej Januszówka. Ciekawostką będzie przeprowadzona przez rondo linia płynącego pod nim potoku Niwka, która po zmroku będzie podświetlana.

Udostępnij

4
+3
1

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę