Empatycznie w Jasienicy - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej gminy Jasienica radni przegłosowali pakiet uchwał dotyczący ulg dla rodzin wielodzietnych w opłatach za przedszkola. Na czym dokładniej będą polegać?

Jasienica RM

Każda dodatkowa godzina zajęć przedszkolnych ponad przyjęty wymiar (w gminie to sześć godzin dziennie) kosztować będzie rodziców przedszkolaka 1 zł. Przedszkolaki z rodzin, które mają na utrzymaniu trójkę dzieci poniżej 18. roku życia za siódmą godzinę mogą być w ogóle zwolnione z opłat. Z kolei rodziny mające co najmniej czwórkę takich dzieci w ogóle mogą być z takich opłat zwolnione. Całkowite zwolnienie z opłaty przysługuje również przedszkolakom z orzeczeniem kwalifikującym do kształcenia specjalnego. Ponadto w żłobkach i klubach dziecięcych do każdego malucha będzie przysługiwało placówce 100 zł dofinansowania. Na terenie gminy Jasienica od grudnia 2016 r. działa klub dziecięcy, w najbliższym czasie ruszy też żłobek.

Pokłosiem czerwcowej sesji była też uchwała zmniejszająca pensję wójta o 1738 zł. Teraz będzie zarabiał 10 620 zł brutto. To oczywiście w związku z nowymi przepisami,  nakazującymi samorządom taki ruch do 1 lipca.

 

Udostępnij

2
0
2

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę