Ekologiczne autobusy PKS-u - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zakup 25 pojazdów rozłożony będzie na dwa lata.

PKS Bielsko FB Promocje podroze  opinie tabor

Bielskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej należy obecnie do Beskidzkiego Związku Powiatowo-Gminnego. Jak przekazał prezes tego związku Radosław Ostałkiewicz, przedsiębiorstwo samochodowe otrzyma w latach 2020-21 około 25 nowych autobusów ekologicznych, napędzanych sprężonym gazem ziemnym.

Związek wystąpił do śląskiego urzędu marszałkowskiego o dofinansowanie zakupu autobusów z funduszy europejskich, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. W projekcie zawarto kwotę 32,7 mln zł, a fundusze unijne ma stanowić 70% tej sumy, czyli 22,6 mln zł.

Nowoczesne autobusy mają spełniać wysokie normy emisji spalin i hałasu. Co jest już normą, w pojazdach zainstalowany będzie dynamiczny system informacji pasażerskiej, z którego korzystać będą mogli również niepełnosprawni. Wiosną lub latem BZPG ogłosi przetarg na dostawę autobusów, które będą kupowane w dwóch partiach.

Celem działania Beskidzkiego Związku Powiatowo-Gminnego jest właśnie organizacja publicznego transportu pasażerskiego w powiecie bielskim - w gminach Bestwina, Buczkowice, Jasienica, Jaworze, Kozy, Porąbka, Szczyrk, Wilamowice i Wilkowice. Związek ma 100 proc. udziałów w PKS Bielsko-Biała, które to przedsiębiorstwo posiada obecnie blisko 80 autobusów. Prezes BZPG Radosław Ostałkiewicz jest jednocześnie wójtem gminy Jaworze.

Udostępnij

3
+3
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę