Duże podwyżki na poczcie - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

To zdecydowanie nie jest żart z okazji Prima Aprilis. Wielu klientów nadających dziś listy na poczcie mogło się zdziwić skalą podwyżek opłat za listy dużego formatu.

pczta

Poczta Polska wprowadziła zróżnicowanie formatów. List zwykły polecony w najmniejszej kopercie nadal kosztuje 5,90 zł. Priorytetowy już 8,40 zł, podczas gdy wcześniej było to 6,80 zł. Dla wymiarów koperty 20x325x230 mm do 1000 gramów zapłacimy 6,30 zł za list zwykły i 8,70 za priorytet. Powyżej tej wagi będzie już traktowana jak większy format - 15,60 zł. Wręcz lawinowo opłata rośnie za listy dużego formatu, np. przesyłki w kopercie A4, w jakich często wysyła się dokumenty. To 15,60 zł za list zwykły polecony i 18,30 zł za priorytetowy, niezależnie od wagi. Ta sama cena dotyczy listów małego formatu, ale znaczniejszej grubości.

Dokładny cennik można sprawdzić TUTAJ.

 

Udostępnij

0
-9
9

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę