Tour de Pologne, mety u nas! - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Znany i popularny wyścig kolarski znów przejedzie przez nasz region. Nie tylko, gdyż mowa również o mecie na naszym terenie, a precyzyjniej o dwóch.

Tour de Pologne

Meta 4 etapu 75. Tour de Pologne będzie w Szczyrku. Dzień późnej natomiast, w tym samym miejscu, będzie lotna premia.

– To bardzo dobra wiadomość. Co do tego, że Tour de Pologne jest wspaniałą imprezą, nie miałem żadnych wątpliwości. Marzyłem więc o tym, aby wyścig przejeżdżał przez Szczyrk. Doszło do tego w ubiegłym roku i okazało się to wielkim sukcesem. Wyścig pozwolił pięknie promować Szczyrk, mieszkańcy też byli bardzo pozytywnie nastawieni do wydarzenia. Siedliśmy więc teraz do rozmów, znaleźliśmy porozumienie i podpisaliśmy list intencyjny – mówi burmistrz Szczyrku Antoni Byrdy.

Zanim jednak kolarze do tej mety dojadą, czeka ich premia górska, ustanowiona z okazji 90-lecia przyłączenia Salmopolu do Szczyrku.
Przypomnijmy, że w ubiegłym roku w Szczyrku i na tamtejszej mecie praktycznie rozstrzygnęły się losy całego wyścigu. Belg Dylan Teuns wygrał tam i w całej imprezie.
Dzień później, 8 sierpnia, zawodnicy wystartują w 5 etapie z metą w Bielsku-Białej. Koszty, związane ze współorganizacją mety poniesie miasto.
Tegoroczny Tour de Pologne rozegra się w dnia 4 – 10 sierpnia. Wystartuje w Krakowie. Będzie wyjątkowy, bo zawierający w sobie kilka jubileuszy. To będzie 75. edycja tych zawodów ogółem i 25. pod przewodnictwem Czesława Langa.

Udostępnij

2
+1
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę