Zaginiony w rejonie Baraniej Góry - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

Mężczyzna został przekazany służbom medycznym, a ratownicy górscy przypominają o właściwy informowaniu oraz zainstalowaniu pomocnej aplikacji.

W godzinach wieczornych we wtorek dotarło do GOPR-owców zgłoszenie, z którego wynikało, że turysta uległ wypadkowi w rejonie Baraniej Góry i wymaga pilnej pomocy.

"Ratownicy natychmiast wyruszyli z CSR w Szczyrku, jednak na miejscu nie zastali nikogo ze wskazanymi urazami. Czterokrotnie próbowali ustalić z osobą poszkodowaną, gdzie dokładnie się znajduje. Byli w kilku wskazanych miejscach, co znacznie wydłużało czas oczekiwania na pomoc. Historia ma jednak dla poszkodowanego szczęśliwy finał, bo w końcu na mężczyznę natrafił leśniczy w rej. Kamesznicy, który przekazał go służbom medycznym." - informuje Grupa Beskidzka GOPR.

"Ratunek" to informacja

GOPR-owcy przypominają:

"O tym, jak ważnym elementem w naszej pracy jest przyjęcie zgłoszenia, nie trzeba przypominać. Gwarantuje przeprowadzenie sprawnej akcji, zadysponowanie odpowiedniej ilości ratowników, a przede wszystkim jak najszybsze dotarcie na miejsce zdarzenia, co w terenie górskim często nie jest łatwym zadaniem. Jednak po wtorkowych działaniach ratunkowych jeszcze raz zwrócimy na to uwagę: prosimy o rzetelne przekazywanie informacji oraz zainstalowanie aplikacji Ratunek."

Aplikację do pobrania można znaleźć TUTAJ.

Czym jest aplikacja?

Najważniejsze funkcje aplikacji Ratunek:

- wzywanie pomocy – w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia, poprzez kontakt telefoniczny z Górską Ochotniczą Służbą Ratowniczą. W trakcie wzywania pomocy aplikacja automatycznie wybiera zintegrowany z nią numer ratunkowy w górach 601 100 300, udostępniony przez operatora telefonii komórkowej Plus i łączy się z ratownikiem dyżurnym GOPR,

- lokalizacja osoby potrzebującej pomocy – automatyczne wysłanie informacji z dokładną lokalizacją (do 3 m) osoby dzwoniącej do wybranej Służby Ratowniczej. Wysłanie lokalizacji następuje poprzez SMS w trakcie rozmowy telefonicznej,

– Książeczka Medyczna – pozwala na umieszczenie najważniejszych informacji o aktualnym stanie zdrowia, które mogą być bardzo pomocne dla Służb Ratowniczych lub medycznych w trakcie akcji ratunkowej. Umożliwia również podanie kontaktu do osoby, którą należy powiadomić w razie wypadku.

Aplikacja Ratunek jest jedyną zaaprobowaną i dołączoną do systemu powiadamiania o zgłoszeniu wypadku używanego przez Górską Ochotniczą Służbę Ratowniczą.

 

Udostępnij

5
+5
0
Reklama
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę