Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

Nie pokazuj więcej tego okna

Na trasie z Doliny Zimnika poprzez Kościelec, Malinowską Skałę - z najwyższym punktem na szczycie góry Skrzyczne -  i do Ostrego odbyły się II Mistrzostwa Polski w Ekstremalnym Półmaratonie Górskim służb mundurowych.

Ekstremalny

Można powiedzieć, że w biegach górskich policjantów startuje kilkudziesięciu zawodników, a na końcu i tak wygrywa Jacek Michulec z Żywca. On to bowiem wygrał zeszłoroczny Ekstremalny półmaraton mundurowych w powiecie żywieckim. Ma też na koncie wiele innych laurów w tej dyscyplinie. Podkreślmy, że Jacek Michulec w 2017 roku w półmaratonie startował jako przedstawiciel Komendy Powiatowej w Żywcu. W dzisiejszych zawodach figuruje przy nim Komenda Główna Policji, natomiast w kwietniu zajął 3 miejsce w Mistrzostwach Polski policjantów w Dębnie, reprezentując Komendę Wojewódzką w Katowicach. Michulec przebył wyznaczoną trasę w czasie 1 godz. 30 min.

Najlepszym i jedynym przedstawicielem Komendy Powiatowej w Żywcu był wczoraj komendant podinspektor Michał Łukasik, który biegł z numerem 1 i zajął 44 miejsce.

Z powiatu cieszyńskiego najlepszy był Eugeniusz Słobodzian z Cieszyna i Ślaskiego Oddziału Straży Granicznej (12 miejsce), zaś z powiatu bielskiego Tomasz Czernek, reprezentujący KMP Bielsko-Biała (18 miejsce). W klasyfikacji zaproszonych gości biegacze z Beskidzkiej Grupy GOPR trzy pierwsze miejsca zajęli: Jarosław Prokop I m-ce, Bartłomiej Mrowiec II m-ce, Marek Madejczyk III m-ce.