Nie będzie ministrem - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

Awans dotychczasowego wiceministra rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisława Szweda wydawał się oczywisty. 

Stanislaw Szwed

 Dziś ogłoszona została zapowiadana od jakiegoś czasu "rekonstrukcja rządu", czyli de facto nazwiska osób, które przejmą teki ministerialne od dotychczasowych szefów resortów, którzy zostali europosłami. Wśród zwycięzców ostatnich wyborów znajduje się Elżbieta Rafalska, do niedawna kierująca Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Można było sądzić, że jej miejsce zajmie zastępca, Stanisław Szwed, czyli poseł z naszego regionu, aktywny na Podbeskidziu. Potwierdzałyby to słowa premier Beaty Szydło, która w wywiadzie dla jednej z komercyjnych stacji powiedziała, że wiceministrowie są naturalnymi kandydatami na stanowiska ministrów. Ostatecznie szefową tego resortu została Bożena Borys - Szopa, prezes Izby Pracy.

Dla mieszkającego w Grodźcu Śląskim Stanisława Szweda nie jest to dobry okres. On również kandydował do Parlamentu Europejskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, ale nie został wybrany, pomimo aktywnej kampanii wyborczej i uczestnictwa w wielu wydarzeniach w regionie. Czy powodem była niska pozycja na liście wyborczej(10)? 

Dodajmy, że po zmianach ministrem ds. pomocy humanitarnej został Michał Woś, członek Zarządu Województwa Śląskiego. 

Udostępnij

5
+3
2

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę