Bielski rynek pracy w kwietniu - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

W kwietniu koronawirus nie spowodował masowych zwolnień, ale zdecydowanie ograniczył liczbę ofert pracy.

pup-logo

Z wielkim niepokojem czekaliśmy na oficjalne dane z Powiatowego Urzędu Pracy w Bielsku-Białej na temat sytuacji na lokalnym rynku pracy. Dane z marca pokazywały, że pomimo pandemii dobrze sobie radzimy. Jednak w kwietniu pojawiły się informacje, że skończyły się proste rezerwy i rozpoczną się zwolnienia. Zadaliśmy więc pytanie PUP, jak było na koniec kwietnia. Okazuje się, że nasze miasto, dzięki zaradności, kreatywności i pracowitości mieszkańców, utrzymało większość miejsc pracy.

Stopa bezrobocia na dzień 30 kwietnia (w nawiasie odniesienie do marca) według ostatnich danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny wyniosła:
- w kraju 5,8% (wzrost o 0,4%)
- w województwie śląskim 4,2% (wzrost o 0,4%)
- w Bielsku-Białej 2,0% (wzrost o 0,2%)
- w powiecie bielskim 3,5% (wzrost o 0,4%).
- W kwietniu 2020 r., w Powiatowym Urzędzie Pracy w Bielsku-Białej odnotowano wzrost w ewidencji liczby bezrobotnych o 443 osoby w stosunku do marca br. Zarejestrowano 714 osób, tj. o 221 osób więcej niż w miesiącu poprzednim, z czego 68,9% to bezrobotni powracający do rejestracji po raz kolejny. Wśród nowo zarejestrowanych 54,9% stanowiły kobiety. 3,1% z ogółu osób zarejestrowanych w kwietniu to osoby, które poprzednio nigdy nie pracowały. Zarejestrowano również 37 osób posiadających orzeczenie o stopniu niepełnosprawności – informuje dyrektor PUP w Bielsku-Białej Leszek Stokłosa.
O ile koronawirus nie spowodował masowych zwolnień, to zdecydowanie ograniczył liczbę ofert pracy. W kwietniu 2020 r. zgłoszono 396 wolnych miejsc pracy, tj. o 348 mniej niż w miesiącu poprzednim. Wśród zgłoszonych miejsc pracy 2 dotyczyły osób niepełnosprawnych. Zgłoszono 389 wolnych miejsc pracy w ramach ofert niesubsydiowanych oraz 7 miejsc pracy subsydiowanej.

Miejsca pracy niesubsydiowanej:
- 12 wolnych miejsc pracy dla osób z wykształceniem wyższym, m.in.: nauczyciel przedszkola, specjalista do spraw rekrutacji pracowników, nauczyciel biologii, nauczyciel chemii, nauczyciel niesłyszących i słabosłyszących, fizjoterapeuta, nauczyciel geografii, nauczyciel religii, pielęgniarka;
- 18 wolnych miejsc pracy dla osób z wykształceniem średnim, m.in.: pracownik biurowy, specjalista ds. obsługi sklepu internetowego, opiekunka, samodzielny księgowy, kierownik projektu, księgowy ds. rozrachunków, pielęgniarka;
- 77 wolnych miejsc pracy dla osób z wykształceniem zasadniczym zawodowym, m.in.: konserwator/elektryk, kierowca, elektryk, kierowca, kucharz, kasjer, barman, szwaczka, magazynier, sprzedawca;
- 282 wolne miejsca pracy dla osób z wykształceniem podstawowym, m.in.: kasjer, operator wózka wysokiego składowania, pomocnik budowlany, pokojowa, pracownik gospodarczy, kucharz, osoba sprzątająca, pracownik produkcji, pracownik robót wykończeniowych, monter fotowoltaiki, pomocniczy robotnik w przemyśle przetwórczym, brukarz, kontroler jakości.

Miejsca pracy subsydiowanej:
- 6 wolnych miejsc pracy dla osób z wykształceniem wyższym, m.in.: lekarz weterynarii, asystent projektanta, pracownik administracyjny, programista, pracownik biurowy;
- 1 wolne miejsce pracy dla osób z wykształceniem zawodowym: kierowca samochodu ciężarowego.

Udostępnij

1
+1
0

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę