Maj z bielską kulturą - festiwal lalkarski - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Od wtorku 22 maja do soboty 26 maja na scenach Teatru Banialuka, w Teatrze Polskim oraz w Centrum Kultury im. W. Kubisza zaprezentują się grupy teatralne z 15 krajów świata (m.in. z Belgii, Czech, Finlandii, Francji, Japonii, Libanu, Litwy, Portugalii, Słowacji, Słowenii i Węgier) oraz 6 teatrów z Polski. Wszystko to w ramach 28. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Lalkarskiej. 

FEstiwl sztuki lalkarskiej

Program festiwalu to jak zawsze przegląd tego, co najważniejsze w światowym lalkarstwie. Zobaczymy spektakle, które w sposób wyraźny odznaczają się maestrią animacji i szacunkiem dla tradycji lalkarskiej (np. Teatro de Marionetas do Porto z Portugalii z przedstawieniem „Kitsune” oraz Plexus Polaire z Francji z widowiskiem „Popiół”), przedstawienia zrealizowane w technice teatru cieni jak Loutkovno Gledališče Ljubljana ze spektaklem „Gęś, śmierć i tulipan” czy Teatr Figur z Polski ze spektaklem „Huljet, huljet”), twórców, którzy śmiało eksperymentują z formą (m.in. Cie Alexis Rouvre z Belgii z przedstawieniem "Sznury" oraz LIVSMEDLET z Finlandii z przedstawieniem „Niewidoczne kraje”), wreszcie artystów prezentujących odmienne estetyki i style, ale także kultury (m.in. Saruhachi-za z Japonii czy Khayal Association for Art. Education z Libanu).

Twórcy przedstawień odważnie sięgają po tematy tabu, dotąd w przedstawieniach niemal nieobecne, traktowane marginalnie bądź specjalnie łagodzone - poczucie wyobcowania i samotność, brak akceptacji i tolerancji, piętno inności i wykluczenie, problemy emigracji i imigracji, wojna i terroryzm, odchodzenie i śmierć – jako naturalna kolej ludzkiego życia. Ale także odwieczna potrzeba spełnienia, miłości i akceptacji...
Uzupełnieniem pokazów będą w tym roku dwa bezpłatne widowiska plenerowe oraz imprezy towarzyszące: warsztaty, wystawa przygotowana we współpracy z Muzeum Narodowym w Szczecinie oraz Galerią Bielską BWA poświęcona lalkom afrykańskim oraz zamykający festiwal koncert zespołu 'Chłopcy kontra Basia".

Udostępnij

2
+2
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę