Zadymka w Sferze - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

Lada chwila czeka nas LOTOS Jazz Festival 21. Bielska Zadymka Jazzowa. Znaczna część tego prestiżowego wydarzenia odbędzie się w Galerii SFERA oraz w  Klubie Klimat. Festiwal rozpocznie się 2 marca i potrwa do 10 marca. Złożą się na niego nie tylko ciekawe koncerty, ale i atrakcyjne konkursy. Jakie i kto wystąpi? 

Zadymka 2

 Muzyczna zabawa otworzy festiwal

Bielską Zadymkę Jazzową w Galerii SFERA zapoczątkuje Muzyczny Hyde Park. Pod tą nazwą kryje się nowość festiwalowa, czyli występy na żywo w przestrzeni Galerii. Swoją grę zaprezentują artyści, którzy marzą o wielkiej karierze, lub po prostu chcą umilić bielszczanom zakupy. Klienci Galerii SFERA będą mogli poczuć się jak krytycy muzyczni i wziąć udział w zabawie „Muzyka do kapelusza”. Odwiedzającym zostaną rozdane specjalne festiwalowe kupony, którymi będą nagradzać grę artystów, wrzucając kupon do kapelusza wybranego muzyka. O godz. 17:30 poznamy zwycięzców konkursu, dla których Galeria SFERA ufundowała nagrody w postaci kart podarunkowych o łącznej wartości 5000 zł.

 Festiwalowa Scena Promocji

W Galerii SFERA stanie także Festiwalowa Scena Promocji, na której przez wszystkie dni Bielskiej Zadymki będą odbywać się imprezy towarzyszące. Na scenie zaprezentują się uczniowie i absolwenci Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku-Białej. Występy młodych muzyków będzie można podziwiać 3, 5, 8, 9 oraz 10 marca zawsze od godz. 16:00. Z kolei 6 i 7 marca koncerty rozpoczną się o godz. 18:00. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny. Od uczniów PSM w Bielsku-Białej możemy spodziewać się występów na wysokim poziomie artystycznym, ciekawych interpretacji oraz niezwykłej energii.

 Historia w kadrach

W ramach LOTOS Jazz Festival 21. Bielska Zadymka Jazzowa zapraszamy również na interesujące wystawy fotografii. Już 2 marca o godz. 20:30 zostanie otwarta Wystawa Fotografii „Amerykanie na Zadymce”. Na ponad siedemdziesięciu fotogramach zostaną zaprezentowane największe gwiazdy amerykańskiego jazzu, które odwiedziły Bielską Zadymkę Jazzową w ciągu ostatnich dwudziestu lat. Z kolei 4 marca o godz. 17:00 zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii pt. „60 lat minęło – Legendarny Jazz Camping Kalatówki 1959”, autorstwa Wojciecha Plewińskiego. Fotografie oddają niezwykłą atmosferę Jazz Campingu i prezentują sylwetki pionierów tego gatunku muzycznego, którzy pod koniec lutego 1959 r. spotkali się w tatrzańskim schronisku na polanie Kalatówki w Zakopanem. Zgiełk jazzu od zmroku do bladego świtu, niekończące się jam sessions, gry towarzyskie w schronisku i na śniegu, zjazdy na nartach, kulig, beztroska zabawa i tańce – tak wyglądał Jazz Camping Kalatówki 1959. Na zdjęciach rozpoznamy największych polskich muzyków jazzowych, m.in.: Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza, Andrzeja Trzaskowskiego, Krzysztofa Komedę, Andrzeja Kurylewicza i Wandę Warską, Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego, a także ludzi filmu: Romana Polańskiego, Gustawa Holoubka oraz wielu innych artystów. Wystawę moża obejrzeć w Jazz Cafe Zadymka - Galeria I. Na obie wystawy wstęp jest wolny.

 Koncerty w Klubie Klimat

Fani jazzu nie mogą przegapić koncertów, które odbędą się w Klubie Klimat w Galerii SFERA.

Na scenie wystąpią:

2 marca, godz. 18:30 Mistrzowie Jazzu: Branford Marsalis Quartet

2 marca, godz. 21:00 „Zadymkowe zakończenie karnawału”:Three Fall & Melane, Dj Maestro.

3 marca, godz. 20:30 Piotr Schmidt Quartet – Tribute to Tomasz Stańko.

6 marca, godz. 19:00 „Klimaty jazzu”: Kaczmarczyk vs Paderewski – „Tatra”, Regina Carter & AMC Trio.

7 marca, godz. 19:00 „Klimaty jazzu”: Wojciech Mazolewski Quintet „Polka”, Tom Harrell Quartet.

8 marca, godz. 21:00 „Okolice jazzu”: Jonah Nilsson, DJ Balatman.

 Wschodzące gwiazdy jazzu

3 marca w Klubie Klimat zostaną również ogłoszone wyniki konkursu Bielskiej Zadymki Jazzowej. Laureat zdobędzie główną nagrodę, która obejmuje między innymi: niepowtarzalną okazję nagrania własnego materiału na płytę podczas koncertu w studiu Radia Katowice, wydanie płyt w ilości 1500 egzemplarzy, udział w 21. jubileuszowej edycji Festiwalu LOTOS Jazz Festival – Bielska Zadymka Jazzowa w dniu 4.03.2019 r. Zwycięzca otrzyma również statuetkę „Aniołka jazzowego 2019”, nagrodę artystyczną Stowarzyszenia Sztuka Teatr.

LOTOS Jazz Festival 21. Bielska Zadymka Jazzowa jest flagowym wydarzeniem muzycznym w Bielsku-Białej i regionie oraz jednym z najbardziej rozpoznawalnych festiwali jazzowych w Polsce. W dotychczasowych edycjach Bielskiej Zadymki Jazzowej wystąpiło już blisko 1000 wykonawców z 40 krajów. Artystą-rezydentem tegorocznego Festiwalu jest Pat Metheny, który weźmie udział w trzech wydarzeniach: w specjalnym koncercie przygotowanym z polskimi jazzmanami (8 marca w Bielsku-Białej); w mistrzowskich warsztatach gitarowych (8 marca w Katowicach) oraz w premierowym wykonaniu symfonicznej wersji legendarnej płyty „Beyond the Missouri Sky”.

Udostępnij

2
+2
0

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę