Dla tych, którzy lubią czytać - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

Książka i piękne okoliczności przyrody, czegóż chcieć więcej? W Jaworzu to też możliwe. Powstała pierwsza budka na książki czyli Little Free Library.

Budki na ksiazki

Obok fontanny powstała drewniana konstrukcja – to swoisty domek, w którym lada moment zamieszkają pierwsze tytuły książek. Z inicjatywy Wójta Gminy Jaworze Radosława Ostałkiewicza postawa pierwsza mała wolna biblioteka

– Nasz Park Zdrojowy oraz tężnia są jednymi z najbardziej obieganych miejsc Lubimy tam wypoczywać, spotykać się ze znajomymi, spędzać swój wolny czas na łonie natury. Czasem przychodzimy tam sami, by zażyć powietrza, refleksji, spokoju. Niektórzy z nas przychodzą tu z książką, inni bez. Może warto, aby te miejsca uzbroić w tzw. infrastrukturę czytelniczą i ustanowić jako teren #LittleFreeLibrary – zaproponował wójt. O aprobatę nie musiał się martwić, ożywiona pozytywna dyskusja doprowadziła do powstania pierwszego tego typu punktu na mapie Jaworza.
Little Free Library – to projekt znany na całym świecie. Do punktu można przynieść książkę, ale też ją bezkarnie zabrać ze sobą i dostarczyć zupełnie inną. W Jaworzu pierwsza tego typu biblioteka stanęła już przy fontannie w Parku Zdrojowym. Kolejne powstaną przy tężni, Arboretum, w Parku Wypoczynkowo-Rekreacyjnym tzw. „Stary Basen”, oraz przy Muzeum Fauny i Flory Morskiej i Śródlądowej w Jaworzu.

Udostępnij

2
+2
0
Reklama
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę