Audycja miłosna w sieci - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Teatr Polski w Bielsku-Białej zaprasza 13 lipca br. o godz. 19.00 na premierę pierwszego odcinka Audycji miłosnej pt. Kalina. Bezpłatna premierowa emisja odbędzie się na vod.teatr.bielsko.pl. Aby obejrzeć audycję, trzeba się wcześniej (bezpłatnie) zarejestrować na teatralnej platformie.

Audycja milosna

Słuchowisko stylizowane jest na dawne audycje radiowe i prowadzone w lekki, humorystyczny sposób. Jego akcja rozgrywa się w czasach PRL-u, kiedy to otwarty związek pisarza Stanisława Dygata i aktorki Kaliny Jędrusik staje się głośnym skandalem. Historia słynącej z eksponowania cielesności i łamania wszelkich norm społecznych Kaliny będzie znana tym słuchaczom, którzy obejrzeli wcześniej spektakl Teatru Polskiego pt. Wyspa Kalina. Dodatkowo w słuchowisku pojawią się znane piosenki aktorki w nowych aranżacjach oraz czytane przez Stanisława Dygata fragmenty jego opowiadania W cieniu Brooklynu. Internetowa publiczność usłyszy, że miłość pary atakowana jest przez władzę i publikę ze względu na rozpad poprzedniego związku pisarza, który postanowił zostawić córkę i małżonkę dla polskiej Marilyn Monroe, niejednokrotnie oskarżanej o podsycanie wizerunku seksbomby i rozwiązłość.

W pierwszym odcinku audycji wystąpią aktorzy Teatru Polskiego: Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt, Grzegorz Sikora, Kazimierz Czapla, Adam Myrczek, Maria Suprun, Michał Czaderna i Mateusz Wojtasiński. Audycji miłosnej towarzyszyć będzie Polska Kronika Radiowa... z przymrużeniem oka stworzona przez seniorów, którzy wspominają czasy PRL-u i sławne postaci z tamtych lat, dostępna również na platformie vod.teatr.bielsko.pl 

Autorką Audycji miłosnejKalina jest Zuzanna Bojda, audycję wyreżyserowała Agata Puszcz, muzykę skomponował Piotr Matusik, a produkcją dźwiękową zajął się - Krzysztof Maciejowski. Premierę zaplanowano 13 lipca 2020 r. na vod.teatr.bielsko.pl. Audycja będzie dostępna bezpłatnie do 30 kwietnia 2021 r.

O projekcie Audycja miłosna:
W ramach projektu Audycja miłosna powstaną cztery odcinki w formie słuchowiska teatralnego Audycja miłosna z udziałem aktorów oraz cztery nagrania Polskiej Kroniki Radiowej… z przymrużeniem oka z udziałem seniorów.
Wspólnym tematycznym mianownikiem wszystkich realizacji będą artystyczne pary z okresu PRL-u i ich burzliwe, często zabawne biografie. Audycje będą przypominały dawne sławy i opowiadały w sposób lekki i humorystyczny o tym, jak wyglądało życie Polski z pierwszych stron gazet w latach powojennych i w siermiężnej rzeczywistości tamtych czasów. Słuchowiska stylizowane na audycje radiowe sprzed lat, odtwarzane przez internet, będą sposobem na odświeżenie historii polskiej kultury (kompozycji Komedy, powieści i scenariuszy Leopolda Tyrmanda, Marka Hłaski, czy Stanisława Dygata, ról Kaliny Jędrusik i Niny Andrycz). Audycja miłosna będzie nawiązywać dialog z bohaterami polskiej sceny teatralnej, filmowej, muzycznej, literackiej, o których dzisiaj powoli się zapomina. Stanowić będzie także muzyczną rozrywkę, w postaci teatralno-radiowych programów do słuchania on-line.

W bohaterów audycji wcielą się aktorzy Teatru Polskiego w Bielsku-Białej, reżyseruje Agata Puszcz, autorką scenariusza jest Zuzanna Bojda, opracowaniem muzycznym i kompozycją zajmą się Krzysztof Maciejowski i Piotr Matusik.
Projekt został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

Udostępnij

2
+2
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę