Będą skakać, biegać i strzelać - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

Nadchodzący weekend, to nie tylko zawody skoczków narciarskich. Rywalizację rozpoczną kolejni przedstawiciele naszego regionu w sportach zimowych.

Biegi PZB FB

Na niedzielę (2 grudnia) w słoweńskiej Pokljuce zaplanowano pierwsze zawody w biathlonie. Będą to: supermikst i sztafeta mieszana. W polskim składzie zobaczymy znów Magdalenę Gwizdoń i Grzegorza Guzika – oboje BLKS Żywiec.

W norweskim Lillehammer zmagać się będą kombinatorzy norwescy. Zawody potrwają od piątku do niedzieli. W czwartkowych kwalifikacjach Szczepan Kupczak zajął wysokie siódme miejsce. W czwartkowy wieczór na skoczni HS-98 w Lillehammer dobrze zaprezentowali się wszyscy podopieczny Danny-ego Winkelmanna. Na 16. miejscu PCR ukończył Adam Cieślar, który uzyskał 89,5 metra. Natomiast Paweł Słowiok po skoku na odległość 87,5 metra zajął 24. lokatę.

Skoczków narciarskich ugościł rosyjski Niżny Tagł. W sobotę i niedzielę powalczą tam między innymi: Piotr Żyła, Jakub Wolny i Stefan Hula.

Biegacze narciarscy wystartują w fińskiej Ruce w zawodach FIS. W sobotę (1 grudnia) rozegrane zostaną kwalifikacje i finały sprintu, a w niedzielę bieg mężczyzn na 15 km. W Finlandii wystartuje trzech reprezentantów Polski, wszyscy z Beskidów: Dominik Bury i Kamil Bury (obaj z klubu MKS Istebna) oraz Mateusz Haratyk (NKS Trójwieś Beskidzka).

Udostępnij

2
+2
0

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę