Z myślą o niepełnosprawnych i młodych sportowcach - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

W niespełna dwa lata zbudowano budynek zaplecza sportowego w Rudzicy w gminie Jasienica, położony w sąsiedztwie boiska sportowego.

Ks Rudzica

W poniedziałek 3 nastąpiło uroczyste otwarcie obiektu. Jego uczestnicy mieli okazję obejrzeć budynek i wysłuchać wykładu Damiana Iskrzyckiego, wraz z pokazem rozgrywki gry bocci. W budynku zaplecza powstała sala do treningów w tej dyscyplinie, w której ten mieszkaniec Rudzicy odnosi międzynarodowe sukcesy. Wjazd do części na pierwszej kondygnacji odbywa się łagodnym podjazdem, bez barier architektonicznych, co ułatwia przeprowadzanie treningów niepełnosprawnemu sportowcowi. Z kolei na dolnej kondygnacji, bezpośrednio sąsiadującej z boiskiem piłkarskim, powstała szatnia z natryskami oraz pomieszczeniami trenera i magazynami.

Całkowity koszt budowy zaplecza wyniósł 1,7 mln zł, na co złożyło się 780 tys. zł dofinansowania. 

– Budynek powstał z myślą o was, młodym pokoleniu naszej gminy. Ale dajemy go wam w użyczenie, dbajcie o niego tak, aby w przyszłości przekazać go kolejnym młodym sportowcom, tak jak on dzisiaj wygląda – powiedział do młodzieży wójt gminy Jasienica Janusz Pierzyna.

Administratorem obiektu będzie Klub Sportowy Rudzica, który wychowuje młodych piłkarzy z sołectwa.

Udostępnij

1
+1
0

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę