Święto bielskich olimpijczyków - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

W minioną sobotę w Bielsku-Białej odbyły się obchody jubileuszu stulecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego i czterdziestolecia działalności Beskidzkiej Rady Olimpijskiej.

Bielscy olimpijczycy

Rozpoczęła je uroczystość odsłonięcia Galerii Beskidzkich Olimpijczyków, która powstała na bulwarach w Straconce. Na monumencie symbolizującym znicz olimpijski znalazły się informacje o sportowcach, którzy reprezentowali nasz region na igrzyskach. W uroczystości uczestniczyli olimpijczycy ich rodziny, przedstawiciele samorządu naszego miasta na czele z wiceprezydentem Adamem Ruśniakiem oraz licznie zaproszeni goście.

Następnie uroczystości przeniosły się do hali sportowej przy ul. Widok gdzie odbyła się Beskidzka Gala Olimpijska. Uświetniły ją m.in. pokazy w wykonaniu młodych sportowców reprezentujących kluby z naszego regionu oraz występy artystyczne. Podczas Gali zostały wręczone medale Za Zasługi dla Polskiego Ruchu Olimpijskiego.

- Dzisiejszy sport w Bielsku-Białej i na Podbeskidziu to liczne nowoczesne sportowe obiekty, zawody o międzynarodowym i ogólnopolskim charakterze oraz sukcesy sportowców w wielu dyscyplinach – zarówno w dyscyplinach letnich, jak i zimowych. To także stale powiększające się grono olimpijczyków, z których jesteśmy dumni. Świadczy to dobitnie o tym, że jesteśmy liczącym się ośrodkiem na sportowej mapie Polski – mówił prezydent Jarosław Klimaszewski.

To wyjątkowe wydarzenie zakończyła specjalnie przygotowana uroczystość związana. z 80. rocznicą urodzin Mariana Kasprzyka.

- W dzisiejszym dniu w sposób szczególny wspominamy spektakularne zwycięstwa na ringu naszego wielkiego pięściarza – Mariana Kasprzyka, który obchodzi w tym roku jubileusz 80-lecia urodzin. Emocjonujące pojedynki Mariana Kasprzyka były pokazem sztuki pięściarskiej, a pamiętna walka o złoty medal olimpijski w Tokio – zwycięska pomimo odniesionej kontuzji – na trwałe zapisała się w historii światowego boksu – mówił prezydent Klimaszewski.

Udostępnij

1
+1
0

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę