Siatkarze BBTS mają nowego trenera - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

Zarząd BBTS S.A. Bielsko-Biała doszedł do porozumienia z holenderskim szkoleniowcem Arie Cornelisem Brokkingiem, zwanym krócej Harrym Brokkingiem. Nowy trener będzie z zespołem już podczas dzisiejszego meczu z SMS Spała.

Hary Brookking

Holenderski trener podpisał kontrakt z bielskim klubem do końca sezonu. 

Harry Brokking to doświadczony trener, wierzymy, że pod jego skrzydłami zespół będzie grał na miarę swoich możliwości. Nowy szkoleniowiec zasiądzie na ławce trenerskiej już podczas dzisiejszego meczu z SMS Spałamówi Mirosław Krysta, prezes BBTS S.A.

Holender posiada bardzo bogate doświadczenie. Prowadził wiele zespołów klubowych Holandii, Francji, Belgii, Niemczech, Polsce, Tunezji i Arabii Saudyjskiej. Karierę trenerską na poziomie reprezentacyjnym rozpoczął w 1986 roku jako asystent słynnego Arie Selingera w męskiej reprezentacji Holandii, którą w późniejszych latach dwukrotnie prowadził samodzielnie. Był też trenerem żeńskiej reprezentacji Holandii. W sezonie 2006/2007 był pierwszym trenerem AZS Częstochowa, później przygotowywał przez pięć lat męską reprezentację Wielkiej Brytanii do Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

Jako zawodnik Harry Brokking występował w holenderskim klubie Brother/Martinus Amstelveen, z którym wywalczył 5 tytułów mistrza Holandii, pięciokrotnie zdobył Puchar Holandii oraz trzykrotnie występował w Final Four Ligi Mistrzów. Także w tym klubie rozpoczął swoją karierę trenerską. Urodził się 22 stycznia 1955 roku, mieszka w Częstochowie. 

Powrót do Polski jest dla mnie wyjątkowy. Jestem żonaty z Polką, mamy dwóch synów. Victor, który właśnie skończył 6 lat, i Vince, który w  styczniu będzie miał cztery. Więc powrót do Polski to dla mnie jak powrót do domu, do mojej rodziny. Dla mnie, jako trenera, jest to świetna okazja, aby wrócić i znów zacząć pracować w „Walhalli” siatkówki. Polska siatkówka jest obecnie na topie i jestem wdzięczny klubowi za to, że dał mi szansę bycia jej częścią. Tak więc powrót sprawia, że ​​czuję się dumny i podekscytowany - mówi Holender. Klub ma wysokie oczekiwania na ten sezon. Niestety zespół stracił pewność siebie. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest przywrócenie zaufania zawodników do siebie i zespołu. Mamy bardzo dobrych graczy, niezłą mieszankę młodych i starszych graczy. Zacznijmy pracę i przekształćmy tę kombinację młodych, obiecujących graczy i doświadczonych siatkarzy w zwycięską drużynę! Naszym celem musi być, w krótkim okresie, zapewnienie miejsca w play-off, a następnie ciężka praca, aby dotrzeć do finału. A wszyscy wiedzą, że kiedy tam dotrzemy, wszystko może się zdarzyć - mówi nowy szkoleniowiec BBTS Bielsko-Biała.

Udostępnij

1
+1
0

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę