Niepełnosprawni polatają nad Beskidami - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

To będzie pierwsza tego rodzaju inicjatywa w Polsce. Osoby niepełnosprawne z Bielska-Białej będą mogły zasiąść za sterami szybowca!

Zdjecie ilustracyjne. Aeroklub Bielsko-Bialski


Z propozycją dostosowania szybowca do potrzeb osób niepełnosprawnych, który ma zostać zakupiony przez miasto w ramach realizacji projektu z budżetu obywatelskiego „Szybowcem po niebie”, do włodarzy Bielska-Białej zwrócił się Bogumił Kanik z Fundacji Pogranicze Bez Barier, która zajmuje się aktywizacją osób niepełnosprawnych m.in. przez górską i sportową aktywność.
- W Polsce jest jeden szybowiec, prywatny, który jest dostosowany do pilotowania przez osoby niepełnosprawne – wyjaśnił.  – Teraz pojawiła się wyjątkowa okazja, by Bielsko-Biała, miasto  bogate w szybowcowe tradycje, skąd pochodzi wielu mistrzów świata, podjęło się nowej inicjatywy i pokazało, że jest otwarte na wszystkich mieszkańców.
Jak dodał Kanik, w stolicy Podbeskidzia jest wiele osób, które na przykład z powodu doznanych wypadków straciły możliwość pilotowania szybowców.


Jak się okazuje, propozycja padła na podatny grunt. Z informacji bielskiego ratusza wynika bowiem, że władze Bielska-Białej nałożyły na dostawcę szybowca wymóg, aby był on przystosowany do lotów wszystkich użytkowników, w tym osób niepełnosprawnych.
- Szybowiec nie będzie jednak posiadał wyposażenia do prowadzenia szkolenia osób niepełnosprawnych - poinformował portal Beskidy.News Tomasz Ficoń, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. - Będzie natomiast przystosowany do montażu takich dostosowań.


Jak dodał rzecznik magistratu, z uwagi na fakt, że postępowanie jest już w toku oraz ze względu na to, że niemal cała kwota przewidziana w ramach budżetu obywatelskiego na zakup szybowca będzie przeznaczona właśnie na ten cel, nie ma możliwości, by w przetargu uwzględnić urządzenia przystosowujące szybowiec do szkolenia niepełnosprawnych.
- Po wyborze najkorzystniejszej oferty i dostarczeniu szybowca oraz uzyskaniu zgody dostawcy na montaż dodatkowego wyposażenia dla osób niepełnosprawnych rozważymy możliwość jego zakupu – wyjaśnia przedstawiciel Ratusza.

Więcej o przetargu pisaliśmy TUTAJ

raz/fot. FB/Aeroklub Bielko-Bialski

Udostępnij

4
+4
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę