Bezpieczniej w Jaworzu - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

Jeszcze w tym roku na przejściach dla pieszych mają się pojawić nowinki technologiczne.

Aktywne przejscie dla pieszych

Powstanie jedno albo dwa tzw. „aktywne przejścia dla pieszych”. Docelowo mają być trzy. To deklaracja wójta gminy Jaworze, złożona na spotkaniu z mieszkańcami, które odbyło się w czwartek 28 czerwca w Domu Gminnym „Pod Harendą”. „Aktywne przejścia dla pieszych” zostaną zlokalizowane w newralgicznych punktach miejscowości. Z ulgą odetchną na pewno rodzice, posyłający swoje pociechy do obu podstawówek. W planach jest wykonanie przejść przy ulicach Wapienickiej (na wysokości Szkoły Podstawowej nr 2) oraz Słonecznej (na wysokości Goruszki). Kolejne, trzecie przejście, powstanie w przyszłości na ul. Zdrojowej, w sąsiedztwie Domu Gminnego „Pod Harendą”.

– Jedno przejście kosztuje blisko 35 tysięcy złotych. Zwróciliśmy się z wnioskiem do starostwa, żeby partycypował w kosztach. Prawdopodobnie więc będziemy to finansować po połowie – mówił Radosław Ostałkiewicz, wójt Jaworza.

Aktywne przejście dla pieszych to inteligentny system, informujący kierowcę o osobie poruszającej się na przejściu. Zebra posiada zsynchronizowane ze sobą elementy: czujnik ruchu, aktywne punktowe elementy odblaskowe, znak drogowy D-6 z lampą ostrzegawczą oraz system antypoślizgowy. W chwili, gdy pieszy wchodzi na przejście, włącza się sygnalizacja świetlna, która powinna być dla kierowcy widoczna z daleka.

Udostępnij

2
+2
0
Reklama
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę