Budowa S1 - poseł pomoże? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

Został wybrany do władz ważnej komisji sejmowej.

Obejscie mapka copy

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że kolejny raz odwleczona zostaje kwestia wyłonienia wykonawcy tzw. Obejścia Węgierskiej Górki. miało to być Konsorcjum Mirbud S. A., jednak jego konkurencja odwołała się od tej decyzji. Postępowanie przetargowe będzie kontynuowane, jeśli Ministerstwo Infrastruktury zwiększy kwotę przeznaczona na realizację tej inwestycji.

Biuro Poselskie Grzegorza Pudy poinformowało dziś, że ten parlamentarzysta z Podbeskidzia, należący do Prawa i Sprawiedliwości  został wybrany na nowego wiceprzewodniczącego Komisji Infrastruktury, jednej z największych komisji stałej w Sejmie.

"Komisja Infrastruktury zajmuje się budownictwem, gospodarką mieszkaniową, transportem lądowym, powietrznym i morskim oraz łącznością telekomunikacyjną i elektroniczną. Ważnym aspektem jej działalności jest również transport kolejowy, o czym świadczy powołanie na początku kadencji sejmu specjalnej podkomisji, której Puda został wiceprzewodniczącym.

Doświadczenie w sprawach infrastruktury poseł Grzegorz Puda zdobywał jeszcze w trakcie sprawowania mandatu samorządowego, gdzie przez niemal trzy kadencje Rady Miejskiej Bielska-Białej uczestniczył w pracach analogicznej komisji." - czytamy w komunikacie biura poselskiego.

Strona internetowa Sejmu RP z kolei znajduje się szersza informacja, mówiąca że Komisja Infrastruktury posiada podkomisję, zajmującą się drogownictwem i transportem drogowym.

Można więc mieć nadzieję, że poseł Grzegorz Puda, jako wiceprzewodniczący, położy szczególny akcent na lobbowanie na rzecz pozyskania większych środków dla tej jakże ważnej dla Żywiecczyzny inwestycji. Zwróciliśmy się do parlamentarzysty z pytaniem o ten temat. Trzeba jednak brać pod uwagę, że kadencja sejmu dobiega końca. Pamiętajmy też, że podczas ogłaszania decyzji o przetargu obecnych było wiele więcej ważnych osobistości, z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem i wiceministrem rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisławem Szwedem na czele. 

Udostępnij

9
+6
3

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę