Ostatnie rozmowy? Gdzie chcą strajkować? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

W niedzielę wieczorem mają odbyć się rozmowy ostatniej szansy. Jeśli nie przyniosą ugody, domagający się podwyżek płac nauczyciele w poniedziałek rozpoczną strajk.

ZSBD

Jak wynika z danych żywieckiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego, w naszym powiecie strajkować mają 72 szkoły i placówki oświatowe. W samym Żywcu będzie to 20 instytucji. Pośród szkół średnich z tego miasta ZNP nie ma deklaracji o strajku tylko z Zespołu Szkół Samochodowych. W pozostałych szkołach średnich (6 szkół) nauczyciele będą strajkować. Strajk planowany jest też w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym oraz w żywieckiej Poradni Psychologiczno Pedagogicznej.

Władze samorządowe

Zarówno władze miejskie, którym podlegają „podstawówki” i gimnazja, jak i powiatowe, będące organem prowadzącym dla szkół ponadgimnazjalnych, twierdzą że  a zapowiadany protest są przygotowane.

- W związku z planowanym strajkiem nauczycieli od dnia 8 kwietnia 2019 r., wszystkie publiczne przedszkola i szkoły podstawowe na terenie miasta Żywca są przygotowane do organizacji pracy podczas planowanego strajku. Placówki będą zapewniać zajęcia opiekuńczo – wychowawcze w godzinach zgodnych z planem zajęć.Jednocześnie informujemy, że dyrektorzy szkół, władze samorządowe miasta Żywca oraz Miejski Zarząd i Szkół Przedszkoli dołożą wszelkich starań, aby zapewnić właściwy przebieg egzaminu gimnazjalnego oraz egzaminu ósmoklasisty w terminach ustalonych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną – informuje burmistrz Antoni Szlagor.

„W związku z mogącą nastąpić w dniu 8 kwietnia 2019 roku akcją strajkową w szkołach prowadzonych przez Powiat Żywiecki, Zarząd Powiatu informuje, że we wszystkich szkołach prowadzonych przez Powiat (szkoły  średnie) młodzież będzie objęta pełną opieką. Jednocześnie informujemy wszystkich rodziców i opiekunów, że nie ma zagrożenia odwołania lub przerwania zajęć w czasie strajku.” - to z kolei oświadczenie Starostwa Powiatowego w Żywcu.

Udostępnij

1
+1
0
Reklama
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę