Dewastacja kapliczki. Wójt nie rozumie - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

"Można protestować, mieć własne zdanie, poglądy... Ale dla dewastacji NIGDY nie będzie mojej zgody." - tak sprawę pomalowania błyskawic na kapliczce komentuje wójt gminy Bestwina Artur Beniowski.

zdsewastowany klrzyz

"W ostatnich dniach jedna z kapliczek, umiejscowiona na granicy Bielska-Białej  i Janowic, wpisana do Gminnej Ewidencji Zabytków – nr MA16, która niespełna trzy lata temu, staraniem wielu naszych mieszkańców oraz władz gminy, doczekała się gruntownej renowacji, a jej koszt wyniósł przeszło 30 000 złotych, została zdewastowana. Wystarczyła chwila, zielona farba i osoba (bądź kilka), by zniweczyć trud tych wielu osób, jak również nasze wspólne środki finansowe. Po co? Komu przeszkadzała? Czemu to miało służyć? Odpowiedzi na te pytania pewnie nie poznamy - możemy się jedynie domyślać." - informuje dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Bestwinie Grzegorz Boboń. 

Wójt Gminy Bestwina, również na swoim profilu odniósł się bardzo trafnie do zaistniałej sytuacji:

„Nie rozumiem!!! Można protestować, mieć własne zdanie, poglądy... Ale dla dewastacji NIGDY nie będzie mojej zgody. Czy to rozbita szyba przystankowa, złamany znak, wywrócona tablica, wyrzucone do lasu śmieci czy zniszczony zabytkowy pomnik. Oczywiście renowacja będzie kosztowała Nas wszystkich (to zabytek i pewnie nie wystarczy przysłowiowa puszka farby), a tak często narzekamy, że brakuje pieniędzy na potrzebne rzeczy. Ręce opadają...” - komentuje wójt Artur Beniowski.

Sprawa została zgłoszona do odpowiednich służb z nadzieją, że uda się ustalić sprawców. Równocześnie zostają podjęte działania zmierzające do przywrócenia jej pierwotnego stanu. Obecnie czekamy na wycenę i ekspertyzę specjalistów.

Udostępnij

3
+2
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę