Bielsko uboższe o kolejne drzewa - reakcja mieszkańców - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

Około 100 drzew ma zniknąć z Parku Strzygowskiego w drugiej połowie roku - mieszkańcy są oburzeni.

Jak podała Gazeta Wyborcza, 119 drzew już nie będzie miało korzeni w bielskim parku. Projekt rozpisany przez Urząd Miejski na 500 tys. zł przewiduje budowę w ich miejscu m.in. alei pieszo-rowerowej, ścieżki biegowo-rolkowej oraz wybiegu dla psów. Zostaną wycięte również dziko rosnące drzewa i krzewy, które psuły cały krajobraz.

Pomysł rozbudowy parku był konieczny - brak latarni utrudniał spacery w nocy, a nierówny teren aktywność fizyczną. Mieszkańcy jednak wypowiadają się w temacie przebudowy negatywnie. Park to jedno z ostatnich miejsc, gdzie można doświadczyć obecności drzew w Bielsku-Białej. Po wycince, mimo że będzie więcej atrakcji, miasto pogrąży się w kolejnych warstwach betonu. Na niektórych okazach można już zauważyć czerwone kropki, które jak twierdzą odwiedzający, znajdują się na drzewach przeznaczonych do wycinki.

Oprac. MG.

Udostępnij

2
-5
7
Reklama
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę