Ćmy w ciemności i za dnia - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

26 i 27 lipca będzie można zagłębić się w świat nocnych motyli. Przed nami Noc Ciem – wydarzenie organizowane przez Muzeum Flory i Fauny Morskiej i Śródlądowej w Jaworzu.

Motyle i cmy

Na całym świecie trwają obchody tygodnia ciem czyli National Moth Weeek. Muzeum Flory i Fauny Morskiej i Śródlądowej wspólnie z Karpackim Towarzystwem Przyrodników w piątek i sobotę zapraszają do poznania tych owadów.

Ćmy w programie

Rozpoczęcie w piątek o godz. 20.30 przy ul. Turystycznej nieopodal leśniczówki, gdzie odbywać będzie się wabienie do światła. W sobotę o godz. 10.00 w Muzeum Fauny i Flory Morskiej i Śródlądowej odbędzie się spotkanie z podróżnikiem i przyrodnikiem Krzysztofem Pachem, tuż po nim zaplanowano wyjście terenowe i zajęcia w Muzeum w mniejszych grupach, o godz. 18.00 kolejny wykład a tuż po nim przy ul. Folwarcznej ponowne wabienie do światła. 

Ćmy i motyle… Motyle i ćmy

Motylarnię stanowić będzie sferyczny, częściowo przezroczysty namiot o średnicy ok. 10 m. Swoje miejsce znajdą tam motyle tropikalne i rodzime ,w sumie ok. 40 gatunków. Do namiotu wyposażonego w unikatową roślinność oraz wyposażonego w klimatyzatory zapewniające odpowiednią dla rozwoju motyli temperaturę.

–Na realizację tej inwestycji pozyskaliśmy pieniądze z Programu Operacyjnego RYBY w ramach naszego członkostwa w Lokalnej Grupie Rybackiej. Kwota dofinansowania to 200 tys. zł. Pozostałe 100 tys. zł zostanie wydana z budżetu Muzeum Fauny i Flory Morskiej i Śródlądowej. Prace planujemy rozpocząć na początku przyszłego roku – dodaje Wójt Gminy Jaworze, Radosław Ostałkiewicz.

Oprac. MG.

Udostępnij

2
+2
0

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę