Wilki w sąsiedztwie? - co warto wiedzieć - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Publikację ekspertów z tego tematu można bezpłatnie pobrać on-line.

Wilk stgowarzyszenie

Ukazał się poradnik działającego między innymi na terenie Beskidów Stowarzyszenia dla Natury "Wilk" z Twardorzeczki, pt. "Po sąsiedzku z wilkami". Autorami broszury są dr hab. Sabina Nowak (prezes stowarzyszenia) oraz dr hab. Robert Mysłajek (wiceprezes).

Jak wyjaśnia Stowarzyszenie dla Natury "Wilk", to miniporadnik zawierający wskazówki dla wszystkich stykających się z wilkami, w szczególności dla mieszkańców obszarów zamieszkałych przez ten gatunek. Czytelnicy znajdą w nim m.in. porady dotyczące koegzystencji z wilkami, spotkań z tymi zwierzętami, turystyki w obszarach występowania  drapieżnika, a także sposobów postępowania w przypadkach kłusownictwa, odnalezienia chorych i rannych wilków, znalezienia ich szczeniąt, czy też postępowania z martwymi wilkami. Publikacja zawiera także treściwy opis ekologii gatunku, a także rady jak zbierać próby do badań genetycznych.

Plik z wydawnictwem można pobrać w formacie PDF pod linkiem: http://www.polskiwilk.org.pl/download/2019%20Po%20sasiedzku%20z%20wilkami.pdf

Udostępnij

5
+5
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę