Duże remonty dróg powiatowych - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama

Do końca lipca potrwają dwie duże inwestycje drogowe w powiecie bielskim. 

W Hecznarowicach modernizowany jest trzeci ostatni odcinek ul. Krakowskiej. Na długości 2,6 km pojawi się nowa jezdnia, chodniki na całej długości oraz pobocze. Na granicy z Kętami drogowcy wybudują małe rondo. Koszt tego przedsięwzięcia, to ok. 9,5 mln zł.

Komfort jazdy zmieni się również w Bestwinie i Starej Wsi. Tam także przebudowywana jest ul. Krakowska, to trasa w kierunku Jawiszowic. Koszt modernizacji ok. 2,5-kilometrowego odcinka po przetargu, to prawie 9 mln zł. Oba przedsięwzięcia obejmują odwodnienie.

Na obie inwestycje pozyskano pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 60 proc. wartości. Pozostała kwota pokrywana jest po połowie przez samorządy: powiat bielski oraz gminy, w wyżej wymienionych przypadkach: Wilamowice i Bestwinę. 

- To praktyka, stosowana z powodzeniem w naszym powiecie od lat- mówi starosta bielski, Andrzej Płonka dziękując burmistrzom i wójtom.  

W planach na 2020 r. są jeszcze przebudowy: ul. Prusa w Czechowicach-Dziedzicach oraz drogi powiatowej w Zasolu Bielańskim. One także mają być realizowane dzięki dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych. 

- Nadal czekamy na rozstrzygnięcie konkursu w sprawie dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego dotyczącego rozbudowy fragmentu drogi powiatowej Międzyrzecze Dolne- Mazańcowice. To inwestycja, warta prawie 9,5 mln zł - mówi starosta Płonka. Dodaje, że w planach jest także rozbiórka starego i budowa nowego mostu w centrum Starej Wsi. Na to zadanie powiatowy samorząd także stara się o środki zewnętrzne.

Udostępnij

1
+1
0
Reklama
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę