Gwałt w Pietrzykowicach - zapadł kolejny wyrok - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

To kolejna sprawa z naszego regionu, w programie "Kasta". Teraz zapadł werdykt.

Toga prokurator

Wyrok zapadł po blisko dwóch latach. Dotyczył on wydarzeń z grudnia 2013 roku, które szeroko opisaliśmy TUTAJ. Przypomnijmy, że grupa nastolatków bawiła się w klubie, po czym pojechała do domu jednego z nich. Tam mężczyźni odurzyli nastolatkę i dwukrotnie zgwałcili. Po wszystkim sprawcy odwieźli dziewczynę na przystanek autobusowy. Zostali szybko zatrzymani. Wśród nich był Michał O., syn polityka PSL, byłego wojewody. Po dwóch latach, przed sądem w Bielsku-Białej, zapadł wyrok. Sędzia Teresa Jędrzejas wymierzyła oskarżonym karę od roku do dwóch lat więzienia w zawieszeniu. Utajono też uzasadnienie wyroku.

 Do poprawki

W sprawie tej zainterweniował minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, uznając, że to zbyt niska kara. Prokuratura wniosła odwołanie do Sądu apelacyjnego w Katowicach, a ten, ponad trzy lata temu, skierował ja do ponownego rozpatrzenia przez Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej. W poniedziałek zapadł kolejny wyrok. Młodzi mężczyźni: Arkadiusz P., Michał O. Dawid A., Jakub N., Rafał S. i Jacek K. zostali oskarżeni i zasądzono im  kary bezwzględnego więzienia od dwóch lat i sześciu miesięcy do pięciu lat. Zapowiedzieli już apelację.

 

Udostępnij

15
+15
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę