Co w końcu z paszportami? PRL Bis czy nie? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Czy powracają sytuacje znane z PRL i paszport otrzymamy tylko w razie udokumentowanej konieczności konkretnego wyjazdu zagranicę? Sugerowały takie coś doniesienia medialne.

Paszport

Stacja TVN24 emitowała w ubiegłym tygodniu, a w weekend powtórzyła materiał, z którego wynikało, że aby złożyć wniosek paszportowy i otrzymać obecnie ten dokument z Biura Paszportowego, konieczne jest zaświadczenie o potrzebie wyjazdu: do konkretnej pracy, w celach leczniczych, na opłacone wcześniej wczasy czy ostatnie pożegnanie. Telewizja upubliczniła rozmowę z jednym z Urzędów Wojewódzkich. Wynikało z niej, że mogą być rzeczywiście kłopoty w tym temacie.

O to jak te kwestie wyglądają w naszym regionie zwróciliśmy się z pytaniem do Biura Paszportowego w Bielsku-Białej. Jak zapewniają jego urzędnicy, w żadnym wypadku nie ma żadnej konieczności udowadniania potrzeby posiadania paszportu, można go "wyrabiać" tak po prostu. Owszem, obowiązywały wcześniej pewne ograniczenia, ale zostały zdjęte w minioną środę (6 maja). Dotyczyły nie tyle procesu wyrabiania paszportu, co jego odbioru. Wymagane było potwierdzenie, że potrzebny jest akurat w okresie, gdy urząd działa w zwężonym zakresie.

Obecnie sprawy paszportowe w Bielsku-Białej załatwimy, bez dodatkowych dokumentów, jednak konieczne jest wcześniejsze umówienie wizyty w urzędzie przy ul. Piastowskiej 40, pod numerami telefonów:

(33) 813 62 76
(33) 813 62 71
(33) 813 62 34.

Udostępnij

2
+1
1
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę