Wisła ma nowy serwis. To system informacji przestrzennej - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Gmina Wisła opracowała serwis, w którym publikowane są dane dotyczące planowania przestrzennego.

W serwisie prezentowane są przede wszystkim obowiązujące miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego (aktualnie 32 plany), a także studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Wśród wielu dodatkowych danych wymienić należy dane katastralne – działki i budynki, dane ewidencyjne – ulice i adresy, a także różnego rodzaju dane związane z zagrożeniem powodziowym i osuwaniem się mas ziemnych. Przydatne dane znalazły się w zakładce BDOT, gdzie można wybrać warstwy BDOT500 i uzbrojenie terenu, dzięki którym możemy wyświetlić dane mapy zasadniczej i uzyskać informacje na temat dostępnych w rejonie sprawdzanej działki sieci infrastruktury technicznej, jak również informacje o istniejącym już zagospodarowaniu terenu, co w połączeniu z treścią ortofotomapy daje nieocenioną możliwość ewaluacji interesującej nas nieruchomości.

System Informacji Przestrzennej umożliwia wyszukiwanie danych zarówno po numerze działki, jak również po adresie. W lewym dolnym rogu serwisu zlokalizowane są funkcjonalności umożliwiające drukowanie z zachowaniem skali, pomiary na mapie, podgląd wybranego obszaru w serwisie Google Street View, a także możliwe jest udostępnienie innej osobie przygotowanej kompozycji mapowej poprzez pobranie linku do mapy. Osoby zaznajomione z Systemami Informacji Geograficznej – GIS, będą mogły za pośrednictwem usługi przeglądania WMS pobrać dane planistyczne do prowadzonych analiz.

Należy zaznaczyć, że udostępniony System Informacji Przestrzennej pozwala na wstępne określenie przydatności nieruchomości dla planowanej inwestycji, jednak nie zastąpi wydawanych przez Urząd Miejski dokumentów jakimi są wypisy, wyrysy z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego czy studium i różnego rodzaju zaświadczenia, dlatego też w prawym dolnym rogu serwisu został zamieszczony link do druku wniosku.

Reasumując, zapraszamy do korzystania z Systemu Informacji Przestrzennej Gminy Wisła. Jesteśmy przekonani, że udostępniony zbiór danych pozwoli na szybsze i łatwiejsze sprawdzenie interesującej nieruchomości i jej ocenę pod kątem planowanych działań, jak również usprawni proces podejmowania dalszych decyzji.

[www.wisla.pl]

shutterstock 2234303445

Udostępnij

0
0
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę